14.KTS za nami

14KTS_logo_1W dn. 28-29 maja 2015 r. w Gdańsku odbyła się organizowana przez firmę VECTOR 14. Konferencja Technik Szerokopasmowych. Spotkanie stało się platformą wymiany poglądów na temat przyszłości sieci kablowych oraz kierunków migracji dzisiejszych technologii. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem „HFC – reaktywacja!”

W tegorocznej Konferencji Technik Szerokopasmowych wzięło udział ponad 200 przedstawicieli środowiska telekomunikacyjnego, w tym operatorów kablowych, dostawców rozwiązań technologicznych, partnerów firmy VECTOR, przedstawicieli PIKE i mediów.

Konferencja Technik Szerokopasmowych to platforma, łącząca wiedzę i doświadczenie. Spotkanie zaoferowało możliwość wysłuchania prezentacji na tematy istotne dla branży, aktywizując uczestników do dyskusji, nie tylko na sali konferencyjnej, ale również w kuluarach. Możliwość wymiany doświadczeń w tak szerokim gronie stanowi jedną z największych wartości konferencji VECTOR.

Jak co roku wartość konferencji podniósł panel dyskusyjny. W tym roku rozmowa „Sieć, ale jaka?” dotyczyła omówienia kierunków, w których operatorzy w Polsce modernizują sieć kablową zbudowaną w technologii hybrydowej HFC. Panel poprowadził Janusz Kilon – dyrektor Business Unitu w VECTOR. W dyskusji wzięli udział: Paweł Dołębski – wiceprezes zarządu GAWEX MEDIA, Krzysztof Kacprowicz – prezes zarządu MEDIAKOM, Jacek Kobierzycki – dyrektor generalny TOYA, Bogusław Pruszkowski – doradca zarządu w INEA, Tomasz Dybciak – dyrektor departamentu realizacji inwestycji w MULTIMEDIA POLSKA.

Obecnie eksploatowane sieci telewizji kablowej wykonane są w technologii HFC, a ich przyszłość jest bezpieczna na kolejne co najmniej dziesięć lat. Dzisiejsza kablowa sieć szerokopasmowa ma ogromny, wciąż rozwijany potencjał. Jednak w celu zagwarantowania konkurencyjności technologii HFC z innymi typami sieci dostępowych nieunikniona jest ich modernizacja – o tym dyskutowali uczestnicy panelu.

KTS to nie tylko panel dyskusyjny i prezentacje, ale także wystawa rozwiązań technologicznych VECTOR i partnerów Firmy oraz inspirujące rozmowy pomiędzy przedstawicielami branży.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konferencji. Mamy nadzieję, że spotkanie to dostarczyło praktyczną wiedzę, która będzie przydatna w rozwoju Państwa biznesu.

_VI_0041  _VI_9518  _VI_9936  _VI_9996  _VI_9991  _VI_9801   _VI_9848   _VI_9765

Inni przeczytali także: