Broadband Access Networks

Transformacja sieci dostępowych - jak zapewnić łącze o wysokiej przepływności

Sieci dostępowe (Broadband Access Networks) ewoluują z powodu rosnącego zapotrzebowania na pasmo, złożoności infrastruktury oraz potrzeby zwiększania poziomu niezawodności działania. Nie zmienia się jednak ich podstawowe zadanie, jakim jest zapewnienie użytkownikom końcowym możliwości komfortowego korzystania z szeroko pojętych usług telekomunikacyjnych. Operatorzy muszą stale modyfikować strategię ewolucji swoich sieci, aby odpowiadać na nowe potrzeby rynku. Na rynku operatorów telekomunikacyjnych dominują dwa główne kierunki rozwoju sieci dostępowych – oparte na rozwiązaniach HFC/DOCSIS lub GPON.

GPON – nowy kierunek rozwoju sieci dostępowych

W ostatnim czasie coraz większe zastosowanie znajduje GPON, czyli technologia z rodziny pasywnych sieci optycznych. Umożliwia ona uzyskanie transmisji danych o wysokich przepływnościach i świadczenie usług multi-gigabitowych przy jednoczesnym ograniczeniu konieczności zastosowania w sieci elementów aktywnych. Wiele nowych inwestycji sieciowych realizowanych jest przez operatorów właśnie z wykorzystaniem tej technologii.

Sieci HFC/DOCSIS - duży potencjał i długie perspektywy rozwoju

Drugim wiodącym kierunkiem w obszarze sieci dostępowych są rozwiązania kablowe oparte o HFC/DOCSIS. Stanowią one podstawę infrastruktury sieci u wielu operatorów. Wykorzystywany obecnie standard DOCSIS 3.1 czy technologia R-PHY zwiększają konkurencyjność tych rozwiązań, które mają przed sobą długą i ciekawą przyszłość. Chociażby przy dostarczaniu usług w standardzie 10Gbps. Obecnie, rynek telekomunikacyjny mierzy się z wieloma wyzwaniami związanymi z infrastrukturą sieciową. Operatorzy muszą podejmować decyzje strategiczne dotyczące kierunku rozwoju sieci. Niezależnie od przyjętej strategii czy zastosowanej technologii, każda nowoczesna sieć musi zaspokajać zapotrzebowanie użytkowników końcowych na łącza o jak najwyższej przepływności.

Postaw na doświadczonego integratora rozwiązań sieciowych

VECTOR TECH SOLUTIONS oferuje realizację projektów end-to-end związanych z rozwojem sieci dostępowych - od analizy potrzeb i projektu rozwiązania, po jego instalację, wdrożenie oraz integrację z już istniejącymi systemami. Gwarantujemy profesjonalne wsparcie w następujących obszarach:

Jako doświadczony partner technologiczny zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo wdrożenia, ale też możemy zapewnić niezbędne usługi powdrożeniowe i utrzymaniowe V-AID

Współpracuj z zaufanym partnerem

Dzięki współpracy z VECTOR TECH SOLUTIONS zyskujesz korzyści w wymiarze technologicznym, biznesowym i operacyjnym. Możesz nam zaufać, gdyż:

  • mamy ponad ponad 30 letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań sieci dostępowych

  • zrealizowaliśmy 1000+ projektów w technologiach PON, DOCSIS, HFC w kraju i za granicą

  • posiadamy największe w kraju centrum kompetencyjne min. technologii sieci dostępowych obejmujące: zespół inżynierski, laboratoria systemowe, centrum szkoleniowe oraz produkcję urządzeń hardware

  • jesteśmy proaktywni i elastyczni, indywidualnie pochodzimy do każdego projektu i dobieramy rozwiązania dedykowane do potrzeb każdego operatora

  • w realizacji projektów wykorzystujemy technologie pochodzące jedynie od wiodących światowych dostawców

Partnerstwa

Naszymi partnerami technologicznymi są światowi liderzy dostarczający rozwiązania wspierające rozwój sieci dostępowych:


Nasze Marki

Uzupełnieniem szerokiej oferty firmy, opartej o technologie globalnych dostawców, są własne marki produktowe VECTOR TECH SOLUTIONS. Pierwszą z nich jest OFIBER, która obejmuje wysokiej klasy rozwiązania wykorzystywane do budowy sieci optycznych w oparciu o technologie światłowodowe. Natomiast SPARKER, to marka obejmująca rozgałęźniki budynkowe, wysokiej jakości kable dystrybucyjne i budynkowe oraz szeroki wybór złącz kompresyjnych, złącz zaciskanych, rezystorów, przejść i rezystorów końcowych. Pasywa RF marki SPARKER to również pierwsze na rynku rozwiązania 1,8 GHz, przystosowane są do przyszłych potrzeb technologii DOCSIS (FDX, ESD). Obie marki OFIBER i SPARKER charakteryzują się wysoką jakością, co wpływa na niski współczynnik awaryjności tych produktów.

Dowiedz się więcej o Broadband Access Networks

Zobacz inne usługi i rozwiązania: