Sieci DOCSIS

Coraz większe wymagania abonentów względem szybkiego transferu danych wymuszają na operatorach kolejne modernizacje infrastruktury sieciowej. Dzięki rozwiązaniom HFC/DOCSIS mogą oni skutecznie odpowiadać potrzeby rynku związane z wysoką przepustowością i wydajnością sieci.

HFC/DOCSIS – sieć gotowa na coraz większe obciążenia

Technologia HFC/DOCSIS wykorzystywana jest do dostarczania usług sieciowych przez operatorów kablowych o różnej wielkości. Jej głównymi zaletami są m.in. duża skalowalność, co pozwala na łatwą segmentację sieci w zależności od bieżących potrzeb. Z kolei jej elastyczność umożliwia integrację sieci z innymi rozwiązaniami (DWDM, Etnernet, xPON) oraz współpracę z urządzeniami różnych producentów.

Sieci HFC/DOCSIS optymalnie wykorzystują dostępne zasoby infrastruktury, dzięki czemu zapewniają sprawny dostęp do szybkiego łącza i przesyłania wielkiej ilości informacji w obu kierunkach, do użytkownika i od użytkownika. Dają też możliwość świadczenia usług o przepustowości 10Gbps i stanowią, obok rozwiązań PON, główny kierunek dla rozwoju sieci dostępowych teraz i w przyszłości.

Rozwijaj sieci HFC razem ze sprawdzonym partnerem technologicznym

VECTOR TECH SOLUTIONS pomaga operatorom zaprojektować, wdrożyć, a następnie utrzymać sieci oparte na technologiach HFC/DOCSIS. Bazując na praktycznej wiedzy i doświadczeniu, możemy indywidualnie podejść do każdego projektu i stworzyć dedykowane do potrzeb klienta rozwiązanie.

Zobacz inne rozwiązania w zakresie Broadband Access Networks:

Jako doświadczony partner technologiczny zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo wdrożenia, ale też możemy zapewnić niezbędne usługi powdrożeniowe i utrzymaniowe V-AID