6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH

6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCHJuż po raz 6 Firma VECTOR miała przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję Technik Szerokopasmowych, która odbyła się w dniach 13-14 września w hotelu Nadmorskim w Gdyni. Tematem wiodącym tegorocznej konferencji były „Usługi szerokopasmowe motorem rozwoju sieci kablowych” W obliczu wyzwań stojących przed branżą operatorów telewizji kablowych zastanawialiśmy się razem z naszymi gośćmi, nad tym jak rozwój technologiczny może przyczynić się do zwiększenia wpływów i wzrostu konkurencyjności naszej branży, jak również omawialiśmy najnowsze trendy rynkowe i technologiczne.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne z przedstawicielami środowiska branżowego. Maciej Muzalewski (Bussines Development Director w firmie VECTOR) poprowadził panel dyskusyjny „Z konkurencją za pan brat!”, podczas którego rozważano zagrożenia i szanse w branży, w obliczu wielu alternatywnych metod dotarcia do abonenta. Równie dużo emocji wzbudził kolejny panel, prowadzony przez Marcina Ułasika (Product Manager w Firmie VECTOR) Jak zarobić na VoD? W związku coraz większym zainteresowaniem usługą video na żądanie wraz z uczestnikami Konferencji omawiano modele biznesowe uzasadniające wdrożenie usługi VoD.

W drugim dniu konferencji największą frekwencją cieszyła się prezentacja Marcina Starzyńskiego (Product Managera w Firmie VECTOR), podczas której omówione zostały koncepcje budowy nowoczesnych sieci kablowych, gotowych na sprostanie usług szerokopasmowych. Podczas kolejnej prezentacji Waldemar Włodarski (Product Manager w Firmie VECTOR) omówił możliwości wykorzystania technologii WiMAX w sieciach Kablowych.

Podczas tegorocznej konferencji mieliśmy okazję gościć ok. 200 przedstawicieli środowiska kablowego, w tym 50 gości z zagranicy: Rosji. Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Czech i Słowacji.

6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH 6. KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH

Inni przeczytali także: