W pierwszym dniu Konferencji dużym powodzeniem cieszył się panel dyskusyjny z udziałem członków projektu ReDeSign. Uczestnicy Konferencji mieli możliwość uzyskania informacji nie tylko o samym projekcie, ale i o innych pracach rozwojowych prowadzonych obecnie w Europie – na przykład w ramach grupy roboczej pracującej nad rozwojem standardu DVB-C2. Wśród grona członków projektu ReDeSign uczestniczyli: Dirk Jaeger (Politechnika Braunschweig), Bart Brusse (ReDeSign Project Manager), Michael Peters (ReDeSign), Maciej Muzalewski (Bussines Development Director w Firmie VECTOR).
Pierwszy dzień pozwolił również spojrzeć na nowe technologie, pojawiające się w sieciach kablowych, takie jak: DOCSIS 3.0, prezentowaną przez Craiga Coogana (Arris Interactive). Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja „Telewizja na żądanie” Marcina Ułasika (Product Manager w Firmie VECTOR) oraz „IPTV – szanse czy zagrożenia”, którą wygłosił Jacek Gwizdak (Senior System Engeenier w Firmie VECTOR).
Wiele uwagi uczestników Konferencji, skupiła prezentacja „Obraz polskiego rynku telekomunikacyjnego”, prowadzona przez Prezesa PIKE – Jerzego Straszewskiego.
Podczas drugiego dnia Konferencji zostały przedstawione tematy, m.in. z obszaru sieci HFC i telewizji cyfrowej HD. Zagadnienia, dotyczące ewolucji infrastruktury sieci HFC szczegółowo w swojej prezentacji omówił Marcin Starzyński (Product Manager w Firmie VECTOR). Równie wiele uwagi skupiła prezentacja Wojciecha Eliasza (Senior System Engineer w Firmie VECTOR), który przedstawił możliwości zwiększenia przepływności sieci szkieletowych dzięki technologii Ultra DWDM. Konferencję zakończyła prezentacja Dariusza Józefowicza na temat telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości oraz rozwiązań, proponowanych przez Firmę VECTOR.
W ciągu dwóch dni Konferencji uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy czeka nas rewolucja w technologii kablowej czy też ewolucyjny jej rozwój. Zarówno prelegenci, jak i uczestniczy doszli do wniosku, że w zależności od obszaru i stopnia zaawansowania zmian sieci operatorów jest przed nami albo ewolucyjny jej rozwój (o ile zmiany i adaptacja do nowych wymagań już postępują), albo rewolucja w najbliższej przyszłości która ma sprostać wymaganiom nowoczesnych usług.
W Konferencji wzięło udział ponad 200 przedstawicieli środowiska kablowego, w tym ponad 60 gości z Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Białorusi i Czech. Z roku na rok Konferencja rozwija się pod względem merytorycznym i organizacyjnym, obecnie zyskuje już rangę konferencji międzynarodowej.
Konferencja połączona z uroczystą Galą w Teatrze Muzycznym oficjalnie rozpoczęła obchody 20-lecia Firmy VECTOR.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w 7. Konferencji Technik Szerokopasmowych, serdecznie dziękujemy!
Za rok kolejna 8. Konferencja Technik Szerokopasmowych, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy!