ARRIS i Kabel Deutschland osiągają rekordową przepustowość 4.7Gbit/s w downstream

Arris

Kabel Deutschland (KD), największy dostawca kablowy w Niemczech, pomyślnie przetestował kombinację EuroDOCSIS™ 3.0-based ARRIS C4® CMTS i 12 ARRIS Touchstone® Cable Modem CM820S’ – każdy z dostępem do ośmiu połączonych kanałów Annex A (8 MHz) – w celu dostarczenia 4.7Gbit/s przepustowości danych w downstream.

Testy przeprowadzono na prawdziwej instalacji kablowej w szkole w miejscowości Schwerin w Niemczech. Instalacja kablowa w Schwerin była ostatnio upgradowana przez KD do 862MHz, a test 4.7Gbit/s bazował na użyciu aktualnie dostępnych standardów, technologii i sprzętu. Kabel Deutschland jest klientem ARRIS CMTS od 2007 roku.

„Nasze testy z ARRIS, z łączną pojemnością pobierania ponad 4Gbit/s, zakończone zostały sukcesem i potwierdziły unikalną ofertę sprzedaży naszych sieci kablowych jako jedynego zewnętrznego rozwiązania bardzo szybkich sieci na niemieckim rynku szerokopasmowym – powiedział Dyrektor Techniczny KD Lorenz Glatz. – Przy użyciu tej technologii długi film może zostać pobrany teoretycznie w 8 sekund, przy prędkościach szybszych niż standardowy laptop lub modem może przetworzyć. Udowadniamy, że dzisiejsza kablowa sieć szerokopasmowa jest naprawdę wysokiej jakości, a odpowiednia infrastruktura oferuje ogromny niewykorzystany potencjał”.

„Pokazuje to, że dzisiejsze sieci HFC posiadają zdolność dostarczenia pełnej zawartości video IP i że cała sieć HFC może zostać konwertowana w jeden lub więcej ogromnych strumieni w celu sprostania przyszłym wymaganiom klientów dotyczących przepustowości, przy użyciu obecnie dostępnych technologii i sieci – skomentował Tom Cloonan, ARRIS CTO, Network Solutions. – Gratulujemy Kabel Deutschland pokonania istniejących przeszkód, aby dostarczyć do klientów usługi przyszłości już dzisiaj.”

Inni przeczytali także: