ARRIS i UPC Austria osiągnęli prędkość przesyłu danych 1,3 Gbit/s

ARRIS, partner firmy VECTOR, poinformował, iż we współpracy z UPC Austria uruchomił Arrisw warunkach laboratoryjnych w Wiedniu prędkość przesyłu danych z przepustowością 1,3 Gbit/s.
Taka prędkość przesyłu danych pozwoli operatorom wprowadzić do oferty nowe usługi oraz zagwarantuje opłacalność sieci firmy UPC w przyszłości.

Rozwiązanie zbudowano w oparciu o kontroler modemów kablowych CMTS C4® DOCSIS® 3.0 firmy ARRIS z kanałem zwrotnym channel bonding i modemów kablowych Touchstone®.
Osiągnięte prędkości pozwoliły pobrać obraz w rozdzielczości HD w czasie krótszym niż 2 minuty oraz ponad 100 utworów muzycznych w czasie krótszym niż 5 sekund.

Pomimo, iż uruchomienie takich prędkości może jeszcze nie być dostępne (UPC obecnie oferuje prędkości do 100Mb/s), sukces przeprowadzonej próby jest znaczącym osiągnięciem na rynku telekomunikacyjnym.

„Infrastruktura naszej sieci jest solidna i zbudowana na zaawansowanej technologii z użyciem wysokiej jakości sieci światłowodowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiadać na przyszłe wymagana naszych Klientów – powiedział Thomas Hintze, Prezes Zarządu UPC Austria. – Ten test pokazał, że nasza architektura HFC jest gotowa na osiągnięcie prędkości powyżej 1Gbit/s. We współpracy z naszymi dostawcami, takimi jak ARRIS, spodziewamy się, że dzięki zaawansowanym technologicznie produktom, takie prędkości przesyłu danych zostaną osiągnięte na rynku.”

„Technologia dostarczenia usług z prędkością ponad 1Gb/s w sieci HFC jest póki co w fazie testowej, jednakże stanowi potwierdzenie osiągnięcia bardzo wysokiego poziomu rozwoju technologicznego – uzyskane prędkości przesyłu danych wyznaczają nowe kierunki rozwoju branży. Taka technologia umożliwi operatorom kablowym oferowanie konkurencyjnych usług za pośrednictwem istniejącej infrastruktury HFC bez znaczących inwestycji w rozbudowę sieci. Sukces w UPC Austria jest kontynuacją wcześniejszych wdrożeń technologii chanel bonding i bezpośrednim przykładem zaangażowania firmy ARRIS w dynamicznie rozwijający się rynek szerokopasmowy” – powiedział Marcin Ułasik, Senior Product Manager w VECTOR.

Inni przeczytali także: