ARRIS przedstawia E6000 Converged Edge Router

E6000ARRIS, partner firmy VECTOR, informuje o rozszerzeniu oferty kontrolerów modemów kablowych C4 i C4c oraz Media Services Platform (MSP) o platformę E6000 Converged Edge Router (E6000 CER). Nowe rozwiązanie ma wspierać operatorów w maksymalnym wykorzystaniu dostępnego pasma, aby jeszcze lepiej sprostać rosnącym wymaganiom abonentów. Urządzenie po raz pierwszy publicznie zostało zaprezentowane na wystawie technicznej towarzyszącej Konferencji SCTE Cable-Tec Expo 2012.

Rozwiązanie E6000 CER, zgodne z CCAP, jest kontynuacją odnoszącej sukcesy rynkowe linii kontrolerów modemów kablowych C4, których skalowalność i architektura gwarantuje wysoką wydajność oraz możliwość dostarczania abonentom nowoczesnych i zróżnicowanych usług. CMTS C4 jest obecny na rynku od ponad 10 lat i stał się jedną z najbardziej udanych platform kontrolerów modemów kablowych w branży. Operatorzy doceniają jego wydajność, gęstość oraz niskie koszty utrzymania.

“Od ponad trzech lat we współpracy z czołowymi operatorami kablowymi oraz CableLabs definiujemy wizję i specyfikację CCAP. Wierzymy, że nadszedł najlepszy moment na przedstawienie nowej platformy E6000 i jej możliwości – mówi Bruce McClelland, ARRIS President, Products & Services. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z CMTS-ami oraz transmisją video nowe rozwiązanie charakteryzuje się jeszcze większą niezawodnością i wiarygodnością. Opracowaliśmy platformę, która sprosta bieżącym i przyszłym potrzebom operatorów.”

E6000, podobnie jak kontroler modemów kablowych C4, zapewnia wysoką niezawodność, wydajność oraz skalowalność. Urządzenie jest w pełni redundantne: charakteryzuje się brakiem pojedynczych punktów awarii, bezstratnym fail-over-em, hot-swapping-iem kart oraz gotowością na IPv6. Operatorzy mogą dowolnie dobierać i łączyć produkty z szerokiej oferty rozwiązań edge firmy ARRIS, dzięki czemu mają możliwość stworzenia optymalnej konfiguracji, dostosowanej do różnych potrzeb.

Platforma E6000 charakteryzuje się niedoścignioną w branży niezawodnością systemu na poziomie operatorskim – 99,999%. Dzięki zastosowaniu systemu automatycznej naprawy i pełnej redundancji wszystkich elementów platformy, zapewnia ona ciągłe i nieprzerwane świadczenie usług systemowych.

Platformy CMTS firmy ARRIS – C4 CMTS, C4c CMTS i E6000 CER umożliwiają operatorowi:

Uzyskanie maksymalnej wydajności z pojedynczego chassis, o najwyższej gęstości na jeden moduł, co pozwala na świadczenie większej ilości usług z większą prędkością
Osiągnięcie wzrostu satysfakcji i utrzymania abonentów dzięki bezprzerwowemu świadczeniu usług, którą zapewnia system automatycznej naprawy
Dobrą inwestycję CAPEX w rozwojową platformę z architekturą wire once, rozwijanym software oraz prostą konstrukcją mid – plane

Inni przeczytali także: