Deepomatic i VECTOR TECH SOLUTIONS wdrażają rozwiązanie do Wizualnej Automatyzacji instalacji sieci światłowodowych

Deepomatic, lider w dziedzinie wizualnej automatyzacji dla telekomunikacji, ogłosił dzisiaj rozpoczęcie współpracy z polskim integratorem systemów sieciowych VECTOR TECH SOLUTIONS. Firmy planują wprowadzić na polski rynek rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystujące technologię rozpoznawania obrazu, przyspieszając tym samym wdrożenia rozwiązań światłowodowych w naszym kraju.

Od czasu aktualizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego w 2020 r. w Polsce zostało zrealizowanych wiele inwestycji światłowodowych. Jest to zbieżne z realizacją założeń koncepcji Społeczeństwa Gigabitowego wg, której do 2025 r. 100% gospodarstw domowych ma uzyskać dostęp do łączy szerokopasmowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, z możliwością rozbudowy do prędkości gigabitowych. Obecnie prawie 50% polskich gospodarstw domowych jest w zasięgu, a 15% użytkowników jest już podłączonych do światłowodu. Jednak o ile budowa sieci i podłączenie użytkowników będą miały zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia celów określonych w Narodowym Planie Szerokopasmowym, o tyle jakość i szybkość realizacji napraw w terenie będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia satysfakcji abonentów.

Rozwiązanie wizualnej automatyzacji Deepomatic analizuje zdjęcia zrobione przez techników polowych podczas wykonywania zleceń oraz ostrzega ich na bieżąco w przypadku wykrycia anomalii. Korzystając z tej analizy, platforma Deepomatic dostarcza w czasie rzeczywistym zespołom ds. jakości sieci i zarządzania operacyjnego informacje na temat wydajności pracy i stanu zasobów sieciowych. Firma Deepomatic posiada udokumentowane doświadczenie we współpracy z największymi europejskimi dostawcami usług internetowych i ich podwykonawcami, takimi jak Bouygues Telecom, Swisscom, CityFibre czy Sogetrel.

Augustin Marty, Chief Executive Officer, Deepomatic.

„Wierzymy, że rozwiązania światłowodowe będą intensywnie wdrażane przez operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, ponieważ zapewnienie szybkich łączy szerokopasmowych użytkownikom nigdy nie było tak istotne, jak w obecnych czasach. VECTOR TECH SOLUTIONS ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu usług cyfrowych na rynku operatorskim i cieszymy się z możliwości współpracy na polskim rynku” -

mówi Augustin Marty, Chief Executive Officer w Deepomatic.

Marcin Ułasik, Chief Technology Officer VECTOR TECH SOLUTIONSMarcin Ułasik Chief Technology Officer, VECTOR TECH SOLUTIONS

„Firma Deepomatic udowodniła, że platforma Visual Automation przyczyniła się do podniesienia jakości usług telekomunikacyjnych, a operatorzy zyskali dostęp do wiarygodnych i dokładnych danych, które wpływają na ich działania operacyjne. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych doświadczeń i kompetencji pomoże również polskim operatorom telekomunikacyjnym usprawnić prace związane z budową i uruchamianiem sieci światłowodowych oraz zagwarantuje efektywność kosztową i lepsze planowanie działań związanych z utrzymaniem infrastruktury”.

dodaje Marcin Ułasik, Chief Technology Officer w VECTOR TECH SOLUTIONS

Deepomatic jest wiodącym dostawcą technologii wizualnej automatyzacji, która umożliwia firmom telekomunikacyjnym obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem jakości usług oraz usprawnienie prac polowych.
Firma wykorzystuje innowacyjną technologię rozpoznawania obrazów i sztucznej inteligencji AI, aby błyskawicznie oceniać stan operacji w terenie i odpowiednio zarządzać technikami, wspierając ich w efektywnej realizacji zleceń.
Dzięki rozwiązaniom Deepomatic firmy telekomunikacyjne zyskują możliwość obserwacji sieci w czasie rzeczywistym, otrzymują wymierne wskaźniki jakości oraz możliwość przeprowadzania analizy predykcyjnej na podstawie zebranych danych wizualnych i metadanych.
Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni, właściciele infrastruktury i integratorzy sieci, tacy jak Bouygues Telecom, CityFibre czy Swisscom, korzystają z rozwiązań Deepomatic, aby zapewnić swoim Klientom niezawodne łącza, poprawić jakość usług i zwiększyć długoterminową rentowność infrastruktury ROI.
Więcej informacji https://deepomatic.com

Marcin Ułasik

Autor artykułu

Marcin Ułasik

CTO & Solutions Management Director

Deepomatic i VECTOR TECH SOLUTIONS wdrażają rozwiązanie do Wizualnej Automatyzacji instalacji sieci światłowodowych

Inni przeczytali także: