Grupa MULTIMEDIA POLSKA pionierem na polskim rynku telekomunikacyjnym. [case study]

Wraz z końcem 2017 roku Spółka Multimedia Polska, trzeci pod względem wielkości operator telekomunikacyjny w Polsce, wdrożyła jako jedna z pierwszych w kraju rozwiązanie firmy ARRIS, które otwiera drzwi do świadczenia usług w standardzie DOCSIS 3.1. Przeprowadzona przez VECTOR TECH SOLUTIONS modernizacja infrastruktury przygotowała sieć Multimedia na zwiększenie pakietów dostępu do Internetu.

Profil operatora

Spółka Multimedia Polska jest czołowym ogólnopolskim operatorem kablowym i telekomunikacyjnym, dostarczającym usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Operator oferuje swoim abonentom telewizję cyfrową z wideo na żądanie (VoD), szerokopasmowy Internet stacjonarny i mobilny, oraz usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej. Jest także pierwszym polskim dostawcą pakietu tripleplay łączącego telewizję, internet i telefon.

Z usług Multimedia Polska korzystało na koniec 2017 r. łącznie ok. 753 tys. klientów, z czego ok. 314 tys. było użytkownikami dwóch usług (spośród telewizji, internetu, telefonu i pozostałych), a ok. 119 tys. to abonenci tripleplay (trzech lub więcej usług łącznie). Na dzień 31 grudnia 2017 r. Grupa  Multimedia Polska dostarczała ok. 1,75 mln usług.

Wyzwanie: rosnące zapotrzebowanie na pasmo

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wyższe przepływności wśród abonentów korzystających z usług Multimedia Polska, operator podjął decyzję o modernizacji swojej infrastruktury, która umożliwi świadczenie jeszcze szybszych pakietów dostępu do Internetu.

Rozwiązanie VECTOR TECH SOLUTIONS odpowiedzią na potrzeby rynku

Zakończone w styczniu 2018 wdrożenie było częścią większego pilotażowego projektu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2017 roku. Operator postawił na rozwiązanie CMTS ARRIS E6000 Gen-2. Projekt polegał na całkowitej wymianie dotąd wykorzystywanego CMTS na nowy, który chwilę wcześniej miał swoją światową premierę.

W chwili obecnej, z dumą możemy stwierdzić, że jedno z pierwszych w Polsce i jedno z pierwszych na świecie kompletne wdrożenie CMTS ARRIS E6000 Gen-2 zakończyło się sukcesem. Wybrane przez Multimedia Polska i wdrożone przez nas rozwiązanie gwarantuje ogólnoposlskiemu operatorowi długoterminową efektywność biznesową dzięki optymalnemu wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań na rynku – mówi Marcin Ułasik, CTO w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Operatorzy poszukują perspektywicznych rozwiązań, które pozwolą im sprostać rosnącym wymaganiom względem przepustowości i wydajności infrastruktury. ARRIS E6000 Gen-2 to sprzęt, który nie tylko pozwala operatorom zwiększyć możliwości przepustowe sieci HFC, ale także osiągnąć oszczędności po stronie kosztowej, jednocześnie dając możliwość świadczenia nowoczesnych usług szerokopasmowych i wideo. ARRIS E6000 Gen-2 w porównaniu do Gen-1 oraz do rozwiązań konkurencji znacznie zwiększają liczbę grup serwisowych i powiązanych z nimi kanałów, zapewniając przy tym oszczędność miejsca w szafie rack.

Ta aktualizacja znacznie zwiększa wydajność wiodącego na rynku E6000 CER, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na transmisję treści wymagających wysokiej przepustowości – podkreśla Marcin Ułasik, CTO w VECTOR TECH SOLUTIONS.


Nowa generacja modułów ARRIS kierowana jest przede wszystkim do dużych i średnich operatorów, którzy myślą przyszłościowo o rozwijaniu swojego biznesu, tak jak robi to Multimedia Polska, a także tych, dla których istotną kwestią jest optymalizacja miejsca w headendzie – zaznacza Rafał Słoniewski, Solution Manager – DOCSIS Access Networks w VECTOR TECH SOLUTIONS.

– Spółka Multimedia Polska od zawsze stawia na nowoczesne rozwiązania i technologie pozwalające realizować nasze ambitne cele. Jestem przekonany, że zastosowane przez nas rozwiązania pozwolą skutecznie odpowiedzieć na stale rosnące wymagania rynku – mówi Jacek Głaz, Dyrektor Departamentu Planowania Sieci w Multimedia Polska.

Co zyskała Spółka Multimedia Polska decydując się na wdrożenie z VECTOR TECH SOLUTIONS?

  • Dostęp do szeregu funkcjonalności jakie oferują karty Gen-2 dedykowane platformie ARRIS E6000,
  • Wyższe przepływności przy większym upakowaniu,
  • Gotowość do pracy w technologii DOCSIS 3.1

 

Inni przeczytali także: