Grupa Multimedia Polska wdraża rozwiązanie ARRIS E6000™ planując efektywniejsze dostarczanie usług IP

multimediaProsta, niezawodna i zintegrowana architektura ARRIS E6000™ Converged Edge Router, charakteryzująca się atrakcyjnym stosunkiem ceny do efektywności, ma zapewnić jeszcze większą wydajność sieci operatora.

Warszawa, 4 sierpnia 2014 r. – Grupa Multimedia Polska informuje o planowanym wdrożeniu E6000™ Converged Edge Router (CER) firmy ARRIS Group, Inc, które zapewni operatorowi zwiększenie wydajności sieci oraz umożliwi planowany rozwój oferty usług multimedialnych.  Wdrożenie realizowane we współpracy z partnerem i dystrybutorem ARRIS, firmą VECTOR, zagwarantuje abonentom Multimedia Polska dostęp do usług szerokopasmowych o bardzo dużej prędkości oraz możliwość odbioru telewizji najwyższej jakości.

Grupa Multimedia Polska, która od lat buduje sieć w oparciu o produkty ARRIS i docenia najwyższe standardy technologiczne oferowane przez tę firmę, poszukiwała rozwiązania o bardzo wysokiej niezawodności, z systemem automatycznej rekonfiguracji, pełnej redundancji wszystkich elementów platformy oraz możliwością wymiany kart w czasie pracy urządzenia, bez jakiegokolwiek wpływu na jakość świadczonych usług. E6000 CER nie tylko posiada wszystkie te właściwości, ale także gwarantuje niedostępną na rynku możliwość oferowania dużego pasma w obu kierunkach transmisji- od i do abonenta.

„Bardzo szybki rozwój technologii radykalnie zmienia potrzeby i oczekiwania abonentów. Troska o wysoki poziom świadczonych usług jest dla nas kwestią podstawową. Chcemy zagwarantować naszym abonentom telewizję wysokiej jakości oraz szybki i niezawodny dostęp do Internetu. Wdrożenie ARRIS E6000 CER będzie miało istotny wpływ na rozwój i poziom naszych usług. — mówi Krzysztof Jaskólski, dyrektor Pionu Technicznego Grupy Multimedia Polska. — Nasza wieloletnia współpraca z firmami ARRIS i VECTOR gwarantuje solidną realizację naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Multimedia Polska jest cenionym przez ARRIS polskim operatorem i dumni jesteśmy, że właśnie do nas zwraca się z potrzebą rozwoju transmisji usług IP. Platforma ARRIS E6000 CER, będąca najlepszym w branży rozwiązaniem CCAP umożliwia maksymalizację zwrotu z inwestycji, głównie dzięki jej skalowalności, a zatem i ograniczeniu kosztów operacyjnych, bez wpływu na wydajność usługi” – powiedział Arek Zawada, Country Manager, ARRIS, Poland.

ARRIS i VECTOR od lat współpracują z wielu polskimi operatorami nad rozwojem ich sieci. Rozwiązania oferowane przez VECTOR umożliwiają operatorom świadczenie wysokowydajnych usług, tworzenie bardzo konkurencyjnej oferty i utrzymanie konkurencyjnej pozycji rynkowej — twierdzi Marcin Ułasik, Product Development Director, VECTOR. — ARRIS E6000 CER optymalizuje wykorzystanie dostępnego pasma, pozwalając operatorom na świadczenie usług internetowych z szybkością do 1 Gb/s”.

Inteligentniejsze sieci dzięki platformie ARRIS E6000 CER

Oparta na specyfikacji Converged Cable Access Platform (CCAP), platforma ARRIS E6000 CER umożliwia operatorom takim jak Multimedia Polska zoptymalizowanie dostarczania treści IP oraz efektywne ekonomicznie wdrażanie usług DOCSIS, PacketCable™, DSG/ADSG i PacketCable Multimedia (PCMM™). E6000 CER to czołowe rozwiązanie CCAP, które cechuje się wysoką dostępnością i wydajnością oraz w pełni redundantną konstrukcją, zapewniające dostęp do usług milionom abonentów na całym świecie.

O Multimedia Polska
Grupa Multimedia Polska jest jednym z czołowych polskich dostawców pakietu usług: cyfrowej telewizji kablowej w wysokiej rozdzielczości (HDTV) z wideo na żądanie (VoD), szerokopasmowego internetu stacjonarnego (prędkości 120 Mb/s i wyższe) i mobilnego oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej (MVNO), a także wideo monitoringu i ubezpieczania mieszkania. Wkrótce rozpocznie ogólnopolską sprzedaż energii elektrycznej.

Z usług Multimedia Polska korzysta obecnie ok 827,5 tys. klientów, a sieć obejmuje ponad 2 tys. miejscowości.

www.multimedia.pl

 

O ARRIS

ARRIS jest globalnym innowatorem w dziedzinie technologii IP, wideo i łączności szerokopasmowej. Nieustannie współpracujemy z naszymi klientami, aby zmienić oblicze rozrywki i telekomunikacji dla milionów ludzi na całym świecie. Pracownicy ARRIS pracują z wielkim zaangażowaniem na sukces naszych klientów, żywiąc pasję dla wynalazczości, która kształtuje naszą 60-letnią historię: stworzyliśmy cyfrową telewizję, wprowadziliśmy pierwszą szerokopasmową bramę bezprzewodową, a obecnie opracowujemy standardy i przecieramy szlak do jutrzejszych usług personalizowanych, Ultra HD, wieloekranowych i chmurowych. Kładziemy nacisk na rozwiązywanie dzisiejszych problemów i przygotowywanie się na to, co przyniesie jutro. Wraz z klientami ARRIS będzie nadal rozwiązywać najpilniejsze problemy komunikacji XXI wieku. Wspólnie wynajdujemy przyszłość. Więcej informacji:

www.arrisi.com

Inni przeczytali także: