Huawei OceanStor Dorado V6: Nowa jakość na rynku pamięci masowych

Huawei OceanStor Dorado V6 to całkowicie flashowy system pamięci masowej zaprojektowany z myślą o usługach o kluczowym znaczeniu.

Oferuje wiele funkcji maksymalizujących wydajność, dostępność i efektywność działania, przy jednoczesnym zminimalizowaniu całkowitego kosztu posiadania (TCO).

– Zapewnia efektywne utrzymanie centrów danych, co stanowi czynnik decydujący dla ciągłości biznesu dla firm czy instytucji. Znajdzie zastosowanie tam, gdzie jest potrzeba wydajnego przechowywania danych. Chociażby u operatorów telekomunikacyjnych i Data Center, w sektorze enterprise np. banki, ubezpieczalnie, a także w jednostkach sektora publicznego i edukacji – wyjaśnia Łukasz Wasielewski, Solution Engineer – Data Center & Cloud w VECTOR TECH SOLUTIONS.

W ostatnim czasie VECTOR TECH SOLUTIONS zrealizował już pierwsze wdrożenia macierzy z serii OceanStor Dorado V6.

Funkcjonalności Huawei OceanStor Dorado V6

Wydajność

W macierzach Dorado V6 Huawei wprowadził wielowątkowe procesory Kunpeng własnej produkcji, co zwiększa ich wydajność względem poprzednich modeli. Jednocześnie, przekłada się na mniejsze spadki wydajności i opóźnienia przy zastosowaniu dodatkowych funkcjonalności np. redukcji danych czy snapshootów co 3 sekundy.

Kolejnym autorskim rozwiązaniem są chipy sztucznej inteligencji (AI) w kontrolerach. Podnoszą one wysokość współczynnika trafień w pamięci podręcznej odczytu o 50%, co wpływa na pracę najważniejszych aplikacji w infrastrukturze.

Nowością na rynku jest wprowadzenie inteligentnych półek dyskowych, wyposażonych w procesory do optymalizacji ruchu I/O na dyskach, jako aktywnych modułów w systemie. Odciążają one procesory w kontrolerach przy odbudowie danych po awarii dysków.

W testach ESG model 4-kontrolerowy osiągnął ponad 220 000 IOPS przy śr. czasie reakcji 0,081 ms. Po przeskalowaniu obciążenia do 12-węzłowego klastra Oracle RAC było to zaś niemal 850 000 IOPS przy śr. czasie odpowiedzi 0,477 ms. Producent zapewnia, że dzięki wprowadzonym innowacjom, seria Dorado V6 może osiągnąć nawet 20 000 000 IOPS, co wkrótce zostanie zaprezentowane na testach SPC-1.

Dostępność

W pełni połączona architektura SmartMatrix OceanStor Dorado V6 jest wysoce dostępna i zapewnia wyjątkowo niskie opóźnienie podczas planowanych i nieplanowanych przestojów. Pracujące w trybie active-active Huawei OceanStor Dorado V6 gwarantują spójną, zrównoważoną wydajność na wszystkich kontrolerach w systemie. Każdy z utworzonych zasobów może być obsługiwany jednocześnie przez wszystkie kontrolery. Ponadto, jest to jedyny system zapewniający pracę przy awarii nawet 7 z 8 kontrolerów w klastrze. Stanowi to absolutny ewenement w segmencie pamięci masowych dostępnych na rynku.

 

 

 

 

 

 

– Nowa polityka producenta opiera się na powszechnym współdzieleniu zasobów. Współdzielony RAM, share’owane porty dostępowe pomiędzy kontrolerami oraz globalna pula cache powodują, że macierze Dorado V6, nawet w przypadku awarii poszczególnych elementów systemu np. kart dostępu, zachowują optymalną wydajność i dostępność zasobów. Pozwalają nie tylko na zachowanie ciągłości biznesu, ale także utrzymują komfort pracy w krytycznych sytuacjach, jakby nic się nie stało – wyjaśnia Łukasz Wasielewski.

Huawei po raz kolejny występuje też w roli prekursora, jako pierwszy wykorzystując nowy standard dysków NVMe – PALM. Dzięki temu w półce 2U może znaleźć się nawet do 36 dysków.

Zautomatyzowane zarządzanie infrastrukturą danych

Huawei OceanStor Dorado zawiera trójwarstwową architekturę AI. Wspiera to użytkowników w automatyzacji zarządzania danymi tzn. upraszcza ich konfigurację, operacje i konserwację na poziomie systemu i komponentów. Umożliwiają też łatwą obsługę i zarządzanie całym środowiskiem z poprzez jeden panel sterowania. Z kolei usługi są definiowane automatycznie na preferowanym systemie gwarantując optymalizację infrastruktury.

Koszty użytkowania

Zastosowanie danych w OceanStor Dorado V6 inteligentnej deduplikacji i kompresji „w locie”, jak również podczas analizy danych zapisanych na macierzy dyskowej, zapewnia znaczną ich redukcję. Wbudowana deduplikacja i kompresja danych jest wykorzystywana, aby zwiększyć przestrzeń pamięci do przechowywania danych dostępną z posiadanych nośników, bez spadku wydajności.

O VECTOR TECH SOLUTIONS

VECTOR TECH SOLUTIONS posiada status Value Added Partner i jako jedyny partner technologiczny w Polsce współpracuje z Huawei bezpośrednio. Stanowi to ułatwienie na każdym etapie projektu – od ofertowania, przez logistykę i dostawę, aż po implementację.

– Jako integrator rozwiązań dla data center i enterprise wykorzystujemy tylko wysokiej jakości rozwiązania. OceanStor Dorado V6 spełniają wymagania dotyczące przechowywania dużych baz danych dla najbardziej wymagających aplikacji i ich użytkowników – podsumowuje Łukasz Wasielewski.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Chcecie rozwinąć lub zoptymalizować działanie swoje infrastruktury IT? Skorzystajcie z bezpłatnych konsultacji z naszym ekspertem. Wystarczyć kliknąć w poniższy baner, wypełnisz formularz zgłoszenia, a my odezwiemy się i umówimy termin rozmowy.

Inni przeczytali także: