I KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH, Jurata 2002

W dniach 29 – 30 sierpnia 2002 firma VECTOR zorganizowała w Juracie I Konferencję Technik Szerokopasmowych, która zgromadziła reprezentację prawie wszystkich znaczących polskich operatorów telewizji kablowej. Była to znakomita okazja do spotkań, wymiany poglądów w środowisku operatorów telewizji kablowej i bieżącej oceny rynku.

Podczas Konferencji odbywały się prezentacje techniczne, wystawy sprzętu oraz indywidualne spotkania operatorów z kadrą inżynierską firmy VECTOR.
W pierwszym dniu omówiono zagadnienia związane z systemami szybkiej transmisji danych, usługami telefonii IP w sieci HFC (VoIP), telewizją cyfrową i technikami interaktywnymi w sieciach HFC, jak również monitoringiem wizyjnym. Drugi dzień Konferencji poświęcono tematyce nowoczesnej koncepcji sieci HFC, technikom pomiarowym oraz prezentacji oferty usług dla operatorów sieci.

Prowadzone dyskusje potwierdziły, że wprowadzanie szerokopasmowych usług interaktywnych jest podstawowym kierunkiem rozwoju i źródłem zwiększania przychodów z dokonanych inwestycji w sieci HFC. Mimo napiętego programu technicznego uczestnicy Konferencji mieli możliwość aktywnego wypoczynku na Półwyspie Helskim.

Udział znaczących firm na rynku polskim niewątpliwie podniósł rangę imprezy i był sygnałem dla organizatorów o konieczności kontynuacji podobnych spotkań.

I KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH, Jurata 2002 pierw_szer_wyklad_Jurata2 pierw_szer_wyklad_Jurata3 pierw_szer_wyklad_Jurata4

 

 

 

 

 

 

 

Inni przeczytali także: