Internet o prędkości do 200 Mb/s w ASTA-NET

asta-netPiła, Krajenka, Ujście i Wyrzysk znalazły się w zasięgu nowego systemu transmisji danych DOCSIS 3.0, wdrożonego w ostatnich dniach przez ASTA-NET.

Wdrożenie standardu DOCSIS 3.0 pozwoli operatorowi na znaczne zwiększenie oferowanych prędkości transmisji danych oraz na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. System transmisji danych standardu DOCSIS 3.0 I-CMTS umożliwia świadczenie usług dostępu do Internetu o szybkościach do 200 Mb/s – twierdzi Marcin Ułasik – Product Manager firmy VECTOR, która wspiera technologicznie ASTA-NET przy wdrażaniu nowego systemu.

Z kolei Prezes Zarządu firmy ASTA-NET Zbigniew Ryczek zwraca uwagę na innowacyjność przedsięwzięcia: – Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, które zdecydowały się na wdrożenie DOCSIS 3.0. Jest to kolejny krok w kierunku ciągłego podnoszenia jakości oferowanych usług oraz optymalizacji kosztów. Inspiruje nas przyszłość – to nie tylko slogan, ale rzeczywista wartość, którą, poprzez nasze usługi, dostarczamy naszym Klientom. Cieszy mnie fakt, że to właśnie ASTA-NET – jakby nie patrzeć firma lokalna – wyznacza wysokie standardy świadczenia usług, dostarczanych przy pomocy najnowocześniejszej technologii.

Kluczowym elementem systemu standardu DOCSIS 3.0 jest I-CMTS (Integrated Cable Modem Termination System), który kontroluje pracę modemów kablowych u abonentów. Używane w ASTA-NET kontrolery ARRIS C4® umożliwiają operatorowi świadczenie zaawansowanych usług telefonii, transmisji danych i wideo dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nowy system gwarantuje bardzo wysoką przepustowość oraz stabilność i minimalną awaryjność łącza.

Inni przeczytali także: