Keepixo Genova Live – jeden software realizujący wiele funkcji

Uniwersalny i elastyczny transkoder OTT

Keepixo  Genova Live to transkoder HD oraz 4K wspierający wszystkie niezbędne funkcjonalności potrzebne do budowy systemów multibitrate. Dzięki temu, że jest to rozwiązanie software’owe, które można zainstalować na dowolnej platformie sprzętowej, operator w prosty sposób może dostosować system do każdej odpowiednio wydajnej platformie serwerowej. Genova może pracować w dwóch trybach; trybie „software only” lub „hardware-accelerated”, co czyni rozwiązanie bardzo elastycznym.

Wielofunkcyjny charakter

Istotną zaletą rozwiązania jest jego wielofunkcyjny charakter. Jeden software, który jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby operatora. Poza możliwością transcodingu live, do dyspozycji mamy m.in. transcoding dla treści offline, funkcję pakietyzera oraz scramblera. Rewelacyjna wydajność transcodingu połączona ze zintegrowanym w części transkodującej pakietyzerem eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego fragmentatora.

Stabilne i oszczędne rozwiązanie

Inżynierowie pracujący z platformą Keepixo podkreślają wyjątkową stabilność rozwiązania. Przy restartowaniu serwera, system ładowany jest z zabezpieczonej przed zapisem partycji systemowej. W efekcie po każdym restarcie transkodera otrzymujemy system w stanie „tuż po instalacji” – takie podejście gwarantuje szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów oraz jest gwarantem stabilności platformy.

Operatorzy powinni docenić również niskie zużycie energii, pozwalające uzyskać oszczędności na energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu technologii QSV, która wspiera transcoding, możliwe jest użycie tańszych procesorów (np. Intel Xeon E3). Procesory te wyposażone są w zintegrowane karty graficzne, dzięki czemu możliwe jest wygenerowanie dodatkowych oszczędności. Klienci korzystający z rozwiązania Genova Live zwracają uwagę także na elastyczność i indywidualne podejście w kwestii wsparcia technicznego.

Sprawdzony dostawca

Platformę Keepixo stworzyła francuska firma Allegro DVT, która znana jest jako „Silicon Intellectuall Property Vendor (IP)”, czyli dostawca wiedzy/know-how w zakresie kompresji video bezpośrednio dla producentów układów scalonych (ASIC, SoC). Allegro dostarcza tzw. IP Cores czyli gotowe do implementacji zestawy instrukcji i bibliotek, które dzięki swojej postaci (tzw. Soft Core / Syntesizable Core) przenoszone są w fazie produkcji bezpośrednio na układ scalony. Firma od lat oferuje także „Performance/Stress streams” oraz „Video Test Suites”, czyli specjalnie preparowane strumienie testowe dedykowana do wykrywania problemów z dekodowaniem video. Uczestniczy także w standaryzacji kodeków video, zarówno H.264/AVC and H.265/HEVC, dzięki czemu będąc najbliżej technologii może oferować najwyższej jakości produkty.

Jako integrator video solutions jesteśmy w stanie dobrać optymalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdego operatora. Jeśli poszukujesz nowoczesnej i przystępnej cenowo platformy transkodującej dla systemów OTT, porozmawiaj o szczegółach z naszym ekspertem.

PIOTR DURAJ
Senior Solution Engineer DTV
M +48 600 308 275
E P.Duraj@vector.net

Inni przeczytali także: