Kolejne wdrożenie systemu Arris FlexPath

Firma ARRIS informuje o wdrożeniu rozwiązania FlexPath Wideband Data u trzeciego, co do wielkości dostawcy usług multimedialnych w Korei Południowej – Hyundai Communications & Network (ponad 1,1 miliona abonentów TV). Wdrożenie systemu zrealizowane zostało we współpracy z koreańskim dystrybutorem firmy Arris – Ajin Techline i jest drugą implementacją Arris FlexPath w Korei Południowej. System Arris FlexPath (zbudowany w oparciu o CMTS ARRIS C4 CMTS i modemy szerokopasmowe Arris Touchstone WBM650B) gwarantuje abonentom Hyundai Communications & Network prędkości transmisji powyżej 100Mbps w trybie full duplex.

„Z satysfakcją informujemy o pomyślnym wdrożeniu Arris FlexPath, które udowadnia techniczną możliwość uzyskania usług o przepustowści 100Mbps przy użyciu rozwiązania Arris Wideband” – powiedział dyrektor operacyjny HCN Jong-Myung Joo. „To wdrożenie jest dużym krokiem w kierunku wypełnienia strategii IT opracowanej przez Koreańskie Ministerstwo Informatyzacji i Komunikacji, zakładającej budowę spójnej sieci powszechnie udostępniającej usługi szerokopasmowe w Korei.”

„Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem systemu nowoczesnej szybkiej transmisji danych, który pozwoli HCN zostać w czołówce firm implementujących najnowsze technologie w regionie” – powiedział Andrew Bigbee, zastępca dyrektora sprzedaży na obszar Azji i Pacyfiku w Arrisie. „Korea jest jednym z najbardziej prężnych światowych rynków pod względem wymogu najwyższej jakości standardów dostarczania usług IP z wykorzystaniem sieci HFC, a z naszą pomocą HCN osiągnął, a nawet prześcignął te rygorystyczne standardy”.

O rozwiązaniu Arris FlexPath:
Arris FlexPath jest rozwiązaniem opartym o standard DOCSIS 3.0 w technologii Channel bonding, co pozwala na zwiększenie przepustowości dla pojedynczego abonenta w stopniu, który wcześniej nie był możliwy. Oprogramowanie FlexPath wbudowane w CMTS ARRIS C4 CMTS i modemy szerokopasmowe Arris Touchstone Wideband pozwala na uzyskanie prędkości przesyłania danych rzędu 140Mbps w kierunku do abonenta i 120Mbps od abonenta. Jest to możliwe dzięki powiązaniu do czterech kanałów DOCSIS 256-QAM. Rozwiązanie FlexPath umożliwia również operatorom kablowym dostarczanie nowych usług takich jak IPTV HD czy ultra-szybkich transmisji video. Oprogramowanie FlexPath może zostać zainstalowane w CMTS za pomocą prostej aktualizacji, a wszystkie modemy DOCSIS – 1.0, 1.1 i 2.0 mogą współpracować na tym samych kanałach co modemy FlexPath.

Inni przeczytali także: