Komercyjne uruchomienie usług dostępu do Internetu z prędkością do 160 Mb/s

Jupiter Telecommunications (J:COM), największy operator Triple Play w Japonii wdraża technologię Arris FlexPath (technologię łączenia kanałów zgodną z DOCSIS 3.0), która pozwala na oferowanie szerokopasmowych połączeń do Internetu swoim abonentom. Usługa zakłada super-szybkie łącze do Internetu z prędkościami do abonenta rzędu 160Mbps i od abonenta do 10Mbps.

Usługa J:COM – „J:COM NET HIGHGRADE” będzie oferowana klientom mieszkającym w domach jednorodzinnych oraz mniejszych apartamentowcach, tam gdzie już jest podłączona sieć J:COM. Rozwiązanie szerokopasmowe jest oparte na CMTS ARRIS C4, zlokalizowanym w stacji czołowej J:COM i modemach szerokopasmowych ARRIS Touchstone WBM650C znajdujących się u Klientów sieci. Całość rozwiązania pozwala na współpracę z dotychczas używanym sprzętem DOCSIS 2.0.

Decyzja o wdrożeniu usługi szerokopasmowej opartej na standardzie DOCSIS jest następstwem testów przeprowadzonych przez J:COM na sprzęcie ARRIS w drugiej połowie 2006 roku. Usługa „J:COM NET HIGHGRADE” jest oferowana w cenie 6000 jenów (około 50$).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności technologii szerokopasmowej ARRIS FlexPath” – stwierdził Shunzo Yamaguchi, Dyrektor i Menedżer w Dziale Technicznym J:COM. „Po testach w naszych laboratoriach i w ścisłej współpracy w firmą ARRIS, jesteśmy przekonani, że bez wahania możemy zaoferować naszym Klientom pewny, wiarygodny i super-szybki dostęp do Internetu.”

„Jesteśmy zaszczyceni wyborem naszej technologii dla szerokopasmowej usługi transmisji danych przez tak prężnego operatora jakim jest J:COM” – powiedział George Fletcher, v-ce dyrektor sprzedaży na region Azji i Pacyfiku w firmie ARRIS. „Mamy długą tradycję dostarczania firmie J:COM sprzętu dla telefonii tradycyjnej oraz VoIP, a to wdrożenie rozszerza nasze portfolio produktowe u lidera rynku jakim jest J:COM.”

Operator J:COM poprzez wdrożenie technologii FlexPath chce pozostać konkurencją dla szybko rozwijających się firm telekomunikacyjnych oferujących rozwiązania oparte na zaawansowanej technologii DSL i FTTH.

Inni przeczytali także: