Łatwa migracja do DOCSIS 3.0 z ARRIS C4®

 Kontroler modemów kablowych ARRIS C4 jest wiodącym na rynku, wysoko wydajnym, operatorskim CMTS’em dla zaawansowanych usług IP. C4 CMTS umożliwia operatorom świadczenie zaawansowanych usług telefonii, transmisji danych i wideo poprzez konwergentną sieć IP dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.
Funkcjonalności jakie oferuje CMTS C4 to m.in. pełny zestaw możliwości routingu warstwy 3 połączone z funkcjami warstwy DOCSIS® RF w jednej architekturze. CMTS C4 jest kwalifikowany do pracy w sieciach DOCSIS 2.0, EuroDOCSIS 2.0 oraz PacketCable™ 1.0. ARRIS C4 I-CMTS (Integrated CMTS) otrzymał również, jako jeden z pierwszych kwalifikację DOCSIS 3.0 w fali certyfikacyjnej CW56 przeprowadzonej przez niezależną organizację CableLabs®.
Konstrukcja CMTS C4 gwarantuje realizację wszystkich funkcjonalności DOCSIS 3.0 zarówno poprzez architekturę I-CMTS jak i M-CMTS, zapewniając pełną zgodność ze standardem DOCSIS 3.0. Te dwie architektury realizują potrzeby operatorów kablowych na bazie poniższych modeli:

 •     MODEL I-CMTS (zintegrowany CMTS)

Umożliwia niezależne skalowanie kanałów downstream i upstream oraz funkcje DOCSIS 3.0 w pojedynczej, zintegrowanej obudowie. Ta architektura jest w zasadzie identyczna jak obecnie stosowane, zapewnia również analogiczną niezawodność telekomunikacyjną, łatwość zarządzania pojedynczym elementem sieci IP, jednocześnie znacznie zwiększając gęstość, wydajność i skalowalność rozwiązania

 •     MODEL M-CMTS (modularny CMTS)

Architektura M-CMTS dzieli funkcje CMTS pomiędzy dotychczasowe urządzenie i EdgeQAM. Zadaniem CMTS jest przetwarzanie i analiza pakietów (warstwa DOCSIS MAC) oraz odbiór kanałów upstreams. Kanały downstream są poprzez porty Gigabit Ethernet i protokół DEPI dosyłane do zewnętrznych urządzeń EdgeQAM jak ARRIS D5™ Universal EdgeQAM. Architektura ta jest bardziej skomplikowana jednak umożliwia wykorzystanie wolnych kanałów QAM w istniejących w sieci urządzeniach.

Nowości sprzętowe architektury ARRIS C4 CMTS:

 • karta kablowa 16D

Karta 16D Cable Access Module (CAM) posiada szesnaście (16) kanałów downstream zgodnych z DOCSIS/EuroDOCSIS 3.0. Kanały te są zgrupowane po cztery w nowoczesnych blokowych upconwerterach umożliwiając użycie pełnej liczby szesnastu na zaledwie czterach złączach typu F. Każdy kanał downstream w ramach jednego upconwertera musi posiadać swoją unikalna częstotliwość, ale nie ma wymagania, aby kanały sąsiadowały ze sobą. Tak połączone cztery kanały downstream mogą znajdować się na przestrzeni 80MHz w spectrum sieci kablowej, pozostawiając operatorowi elastyczność konfiguracji.
Korzyści z zastosowania karty 16D:

 •     wysoka gęstość (nawet 240 kanałów DOCSIS w chassis)
 •     chanel bonding” zgodny z DOCSIS 3.0
 •     pełne wsparcie w pracujących w sieci CMTS’ach ARRIS C4
 •     legendarna funkcjonalność CMTS’a C4 „hitless sparing” gwarantująca pełną redundancję

 

 • karta kablowa 12U

Karta ARRIS C4 CMTS 12U Cable Access Module (CAM) posiada dwanaście (12) cyfrowych odbiorników kanału upstream. ARRIS C4 wspiera do szesnastu takich kart w jednej obudowie. C4 wyposażony w karty 12U otrzymał kwalifikację DOCSIS 3.0 Bronze. Co ważne – karta 12U różni się od zananej karty 2D12U jedynie oprogramowaniem. Każda obecnie pracująca w sieci karta 2D12U może być zamieniona na 12U poprzez prosty upgrade oprogramowania
Korzyści z zastosowanie kart 12U:

 •     wysoka gęstość
 •     elastyczne mapowanie portów upstreams i downstream
 •     zgodność ze specyfikacją DOCSIS 3.0

 

 • moduł RCM

Moduł C4® CMTS Router Control Module (RCM) odpowiada z routing pakietów oraz wsparcie dla usług DOCSIS 3.0 w kontrolerze ARRIS C4.. Moduł posiada dedykowane układy FPGA dla wsparcia protokołu IPv6, dziesięć (10) portów typu Gigabit Ethernet SFP oraz jeden port 10 Gigabit Ethernet XFP.
    Korzyści z zastosowania modułu RCM:

 •         wysoka gęstość
 •         wysoka wydajność dla usług DOCSIS 3.0
 •         zgodny sprzętowo z istniejącymi urządzeniami ARRIS C4
 •         wsparcie dla legendarnej redundancji „hitless”

Przewagi architektury CMTS’a ARRIS C4 pozwalają na szybkie i elastyczne wdrożenia DOCSIS 3.0 oraz rozwój istniejących sieci DOCSIS 1.x i 2.0. Firma ARRIS jest bardzo mocno zaangażowana zarówno w inicjatywę M-CMTS, jak i I-CMTS. Od wielu lat produkty i rozwiązania ARRIS były projektowane dla i we współpracy z operatorami kablowymi. Dodatkowo inżynierowie ARRIS’a są zaangażowani w prace CableLabs pomagając definiować i tworzyć kolejne standardy. Żadna inna firma światowa nie jest tak zaangażowana w rozwiązania jedynie dla „świata kablowego”.

Inni przeczytali także: