nc+ wybrała ofertę VECTOR

NC+nc+ podpisała umowę z firmą VECTOR na zakup najnowszej platformy AVP 4000, umożliwiającej emisję programów w standardzie HD z dodatkową emisją dźwięku przestrzennego.

Uruchomienie platformy AVP 4000, zrealizowane przez firmę VECTOR, pozwoli nc+ zaoferować abonentom nowe i innowacyjne usługi. Rozwiązanie gwarantuje wysoką wydajność oraz wsparcie wszystkich standardów telewizji cyfrowej: od SD do HD, 1080p50/60, 3DTV i telewizji ultrawysokiej rozdzielczości (UHDTV), a także wszystkich kodeków, w tym: MPEG-2, MPEG-4 i JPEG2000 w formatach 4:2:0/4:2:2 z 8/10 bitowym procesorem video. W AVP 4000 został wykorzystany unikalny chipset, dzięki któremu urządzenie pozwala na zaawansowane możliwości obróbki video, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

„Platforma AVP 4000 to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wysoką jakoś programów w zakresie emisji w standardzie HD wraz z dodatkową emisją dźwięku przestrzennego. Elastyczność rozwiązania gwarantuje wysoką kompresję, pozwalając nam oferować wysoką jakość i rozszerzone możliwości świadczonych usług. Zastosowanie wielofunkcyjnej platformy Ericsson pozwala nam na tworzenie nowoczesnej i konkurencyjnej oferty, dopasowanej do potrzeb naszych odbiorców.” – powiedział Wojciech Białek Dyrektor Techniczny w nc+.

W grudniu 2012r., w wyniku połączenia CYFRY+ i Platformy n powstała nowa platforma satelitarna nc+, która obsługuje 2,5 mln abonentów. nc+ zapewnia dostęp do bogatej oferty telewizji cyfrowej, w tym 50 programów HD w różnych wersjach językowych.

Inni przeczytali także: