NC+ przeprowadziło pierwszą w Polsce transmisję live w rozdzielczości 4K w oparciu o rozwiązanie VECTOR TECH SOLUTIONS

21 listopada 2017 r. telewizja nc+, jako pierwszy nadawca w Polsce, przeprowadziła  sportową transmisję satelitarną na żywo w rozdzielczości 4K. Wdrożenie rozwiązania umożliwiającego przesył sygnału w technologii 4-krotnie przewyższającej jakością obraz Full HD zrealizowała firma VECTOR TECH SOLUTIONS, wieloletni partner i dostawca technologiczny platformy nc+.  

VECTOR TECH SOLUTIONS od lat specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych technologii i kompletnych rozwiązań dedykowanych rynkowi mediów.

To nie pierwszy raz kiedy współpracujemy z nc+ przy tworzeniu nowej jakości rozrywki. Wcześniejsze wdrożenie systemu kompresji video pozwoliło nadawcy zaoferować abonentom nowe i innowacyjne usługi. Modernizacja platformy o dwie karty kodera UHD firmy Ericsson to kolejny krok w postępującej rewolucji technologicznej. Cieszymy się, że dostarczone przez nas rozwiązanie zapewni widzom emocje jakich do tej pory nie mieli okazji doświadczyć – podkreśla Radosław Korpal, Business Development Manager w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Emisja meczu Ligi Mistrzów w rozdzielczości 4K spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród abonentów platformy nc+. Bardzo cenimy sobie wsparcie jakie otrzymaliśmy na etapie instalacji oraz konfiguracji nowych kart koderów UHD – mówi Olgierd Dorn, Dyrektor ds. Technicznych w nc+.

Po sukcesie pierwszej emisji meczu, nadawca idzie za ciosem i przygotowuje kolejne transmisje wydarzeń sportowych w wysokiej rozdzielczości. Oczekiwania odbiorców względem jakości przesyłanego obrazu rosną, a wraz z nimi popularność technologii 4K.

O nc+

nc+ to nowoczesna, najbogatsza pod względem oferty programowej platforma płatnej telewizji premium w Polsce. Oferuje ponad 170 wyselekcjonowanych kanałów najwyższej jakości, w tym ponad 100 w standardzie HD, dając jednocześnie dostęp do ponad 600 kanałów FTA.

Więcej informacji: www.ncplus.pl

O VECTOR TECH SOLUTIONS

VECTOR TECH SOLUTIONS jest ekspertem w zakresie integracji systemów, projektowania rozwiązań, optymalizacji i utrzymania sieci telekomunikacyjnych, a także rozwiązań dedykowanych rynkowi mediów. Oferując szerokie wsparcie kompetencyjne i indywidualnie dopasowane rozwiązania, pomaga klientom sprostać nowym wyzwaniom rynku, przez optymalne wykorzystanie technologii.

Więcej informacji: www.vectorsolutions.net

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

KRZYSZTOF KOŁASKI
PR Specialist
E k.kolaski@vector.net
M +48 885 986 977

Inni przeczytali także: