Net-Bis inwestuje w przyszłość z VECTOR

PrintNet-Bis to dostawca Internetu na terenie powiatu miechowskiego, który w 2011 roku zdecydował się na wdrożenie gigabitowych pasywnych sieci optycznych GPON we współpracy z firmą VECTOR. Zgłoszony do konkursu projekt otrzymał dotację ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Dotacje na innowacje”, „Inwestujemy w waszą przyszłość”.

Dostarczone na początku 2014 roku przez VECTOR koncentratory OLT oraz terminale ONT to kolejny etap rozwoju oferty Net-Bis. Rozwiązanie wdrożone przez firmę VECTOR to obecnie najbardziej zaawansowana platforma dostępowa oferowana na rynku.

Ciągły rozwój sieci umożliwia zwiększanie prędkości w przyszłości, a zastosowanie technologii GPON wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych poprzez redukcję ilości elementów sieci oraz niski pobór mocy urządzeń wykorzystywanych w systemie.

Firma Net-Bis w ostatnim czasie zdecydowała się również na uruchomienie usługi DVB-T. Dostarczone i wdrożone przez VECTOR rozwiązanie TANTRAX to nowoczesna, uniwersalna stacja operatorska, która pozwala na świadczenie konkurencyjnych usług telewizji cyfrowej.

Platforma zapewnia bezpieczne kosztowo wejście w telewizję cyfrową, pozwalając operatorowi na oferowanie abonentom konkurencyjnej oferty programów i dodatkowych usług. Modułowość w połączeniu z różnorodnością dostępnych kart realizujących wszystkie potrzebne funkcjonalności oraz możliwość rozbudowy stacji zabezpiecza przyszłe potrzeby rozwoju biznesu operatora usług.

Inni przeczytali także: