Netia podpisała umowę z VECTOR na rozwój sieci w oparciu o rozwiązania ARRIS

netiaNetia – czołowy operator telekomunikacyjny w Polsce, podpisała umowę o współpracy z firmą VECTOR w zakresie modernizacji sieci HFC. Projekt realizowany jest w oparciu o rozwiązania ARRIS – globalnego dostawcy systemów telekomunikacyjnych.

„Poszukiwaliśmy elastycznego i skalowalnego rozwiązania, którego wdrożenie mogłoby być przeprowadzone w możliwie krótkim czasie – powiedział Mirosław Suszek, Dyrektor Operacyjny w Netia. – Inwestycja realizowana przez VECTOR w oparciu o rozwiązania sieciowe ARRIS, nie tylko wspiera obecne potrzeby projektu przebudowy sieci, ale także przygotowuje ją do świadczenia przyszłych usług”.

Projekt obejmuje wdrożenie: systemu szybkiej transmisji danych standardu DOCSIS 3.0 z wykorzystaniem kontrolera CMTS ARRIS C4, systemu transmisji optycznej w oparciu o platformę CHP Max i węzły optyczne VECTOR: BOOSTRAL 6610 /BP 100G, BETA PRO 60G oraz implementację wzmacniaczy VECTOR serii BETA PRO, HARGON i GAMMA.


„Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Netia wybrała naszą firmę do realizacji projektu przebudowy sieci
– powiedział Janusz Kilon, Bussines Unit Director w VECTOR. – Jestem przekonany, iż wdrożone przez nas rozwiązania pozwolą firmie Netia nie tylko na zwiększenie wydajności sieci, ale i rozszerzenie bazy lojalnych abonentów.”

„Netia jest czołowym dostawcą usług telekomunikacyjnych i telewizyjnych w Polsce – dynamicznie rozwijającym się regonie, oczekującym oferty wysokiej jakości – powiedział Steve McCaffery, Senior Vice President, EMEA, ARRIS. – Nasze rozwiązania pozwolą firmie Netia na efektywną kosztowo przebudowę sieci i przygotują ją pod przyszłe potrzeby.”

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

O NETIA
Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O ARRIS
ARRIS dostarcza rozwiązania dla operatorów sieci dostępu szerokopasmowego z innowacyjnym przekazem video, szybką transmisją danych oraz usług dla telefonii głosowej, video i Internetu dla domu i biznesu. Rozwiązania ARRIS zwiększają niezawodność i jakość oferowanych użytkownikowi usług. Informację o produktach i usługach firmy ARRIS można znaleźć na www.arrisi.com

Inni przeczytali także: