Netia wybrała ARRIS E6000 do rozwoju usług szerokopasmowych o wysokiej przepustowości

netia

Warszawa , 11 sierpnia 2014 r.  Operator telekomunikacyjny Netia informuje o wyborze urządzenia E6000 Converged Edge Router (CER) firmy ARRIS, mającego zagwarantować abonentom Netii natychmiastowy dostęp do usług szerokopasmowych i telewizyjnych o wysokiej jakości.

Integratorem systemu jest VECTOR (dystrybutor ARRIS w Polsce). Firma wdroży rozwiązanie będące pierwszym etapem planowanego wdrożenia standardu DOCSIS 3.1 oraz CCAP (Converged Cable Access Platform).

Wybierając platformę ARRIS E6000 CER w celu polepszenia oferty i jednoczesnego obniżenia kosztów operacyjnych, Netia dołączyła do stale poszerzającej się grupy największych światowych operatorów telekomunikacyjnych, korzystających z tego rozwiązania, W maju br. agencja badawcza Infonetics podała, że w I kwartale 2014 roku, firma ARRIS osiągnęła pozycję lidera na globalnym rynku rozwiązań CMTS i CCAP.

„Elastyczna platforma ARRIS E6000 CER, jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Poszukiwaliśmy najbardziej wydajnego i zaawansowanego rozwiązania dostępnego na rynku.” – twierdzi Roman Kowalski, Dyrektor ds. Planowania i Rozwoju Sieci, Netia „Jesteśmy firmą, która dynamicznie się rozwija, rozszerzając przy tym swoją ofertę. Właśnie dlatego cieszymy się ze współpracy z firmami ARRIS oraz VECTOR, dostawcami niezawodnych rozwiązań wysokiej jakości”.

„ARRIS E6000 CER jest doskonałym rozwiązaniem do świadczenia usług szerokopasmowych wymagających dużej prędkości oraz różnorodnych usług bazujących na transmisji IP. Produkt ten oferuje dokładnie to, czego przyszłościowo zorientowana firma, taka jak Netia, oczekuje i czego potrzebuje na konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym.”  powiedział Arek Zawada, Country Manager, ARRIS, Poland. „E6000 CER to najlepsza możliwa inwestycja przed nadejściem standardu DOCSIS 3.1 i CCAP”.

„Innowacyjność rozwiązania ARRIS E6000 CER pozwala operatorom wzbogacić ofertę nie tylko poprzez przyśpieszenie prędkości łącza internetowego, ale także zaproponowanie konwergentnych usług, takich jak korzystające z DVB EQAM usługi VOD.” – twierdzi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu, VECTOR.

Inteligentniejsze sieci dzięki platformie ARRIS E6000 CER

Oparta na specyfikacji Converged Cable Access Platform (CCAP), platforma ARRIS E6000 CER umożliwia operatorom takim jak Netia zoptymalizowanie dostarczania treści IP oraz efektywne ekonomicznie wdrażanie usług DOCSIS, PacketCable, DSG/ADSG i PacketCable Multimedia (PCMM). E6000 CER to czołowe rozwiązanie CCAP, które cechuje się wysoką dostępnością i wydajnością oraz w pełni redundantną konstrukcją, zapewniające dostęp do usług milionom abonentów na całym świecie.

O NETIA
Netia dostarcza kompleksowe i przyjazne biznesowi rozwiązania online. Jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, w zasięgu jej sieci znajduje się ok. 70 proc. budynków biurowych.
Netia oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania zwiększające ich konkurencyjność: usługi głosowe, transmisji danych, dostępu do internetu, usługi zintegrowane oparte o przetwarzanie w chmurze oraz usługi Data Center.
Kluczowe rozwiązania to:
– Unified Communications i Cloud Server, zapewniające bezpieczną i skalowalną infrastrukturę IT;
– Netia WiFi, umożliwiające bezpieczne udostępnienie sieci gościom lub klientom;
– Netia Video Anywhere, pozwalające na prowadzenie wideokonferencji w jakości HD.
Więcej informacji: biznes.netia.pl

O ARRIS
ARRIS jest globalnym innowatorem w dziedzinie technologii IP, wideo i łączności szerokopasmowej. Nieustannie współpracujemy z naszymi klientami, aby zmienić oblicze rozrywki i telekomunikacji dla milionów ludzi na całym świecie. Pracownicy ARRIS pracują z wielkim zaangażowaniem na sukces naszych klientów, żywiąc pasję dla wynalazczości, która kształtuje naszą 60-letnią historię: stworzyliśmy cyfrową telewizję, wprowadziliśmy pierwszą szerokopasmową bramę bezprzewodową, a obecnie opracowujemy standardy i przecieramy szlak do jutrzejszych usług personalizowanych, Ultra HD, wieloekranowych i chmurowych. Kładziemy nacisk na rozwiązywanie dzisiejszych problemów i przygotowywanie się na to, co przyniesie jutro. Wraz z klientami ARRIS będzie nadal rozwiązywać najpilniejsze problemy komunikacji XXI wieku. Wspólnie wynajdujemy przyszłość. Więcej informacji:
www.arrisi.com.

O VECTOR
VECTOR to dostawca rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się, polskiej branży telekomunikacyjnej. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań do świadczenia usług multimedialnych, takich jak telewizja cyfrowa, Internet czy telefonia. Więcej informacji na: www.vector.pl.

 

 

Inni przeczytali także: