Nowa jakość w telewizji kablowej Aster City

Największy operator telewizji kablowej w stolicy, firma Aster City Cable, zakończyła prace przy uruchomieniu najnowocześniejszej stacji czołowej telewizji kablowej w Polsce. Wykonawcą tej jednej z najbardziej złożonych stacji jest dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych – firma VECTOR z Gdyni.

Dzięki realizacji inwestycji, 275 tys. abonentów Aster City ma możliwość odbioru 65 kanałów telewizyjnych (w tym 31 programów w wersji stereo NICAM) oraz 29 programów radiowych.

Zastosowane urządzenia i technologie otwierają operatorowi drogę do wprowadzania na szeroką skalę usług telewizji cyfrowej (m.in. telewizji na żądanie, czy też telewizji interaktywnej). W wyniku zastosowania optycznej, cyfrowej transmisji sygnału wizyjnego, programy TVP (z ośrodka emisyjnego przy ul. Woronicza) nadawane są ze studyjną jakością.

Stacja wyposażona w system zdalnego sterowania jest unikalnym rozwiązaniem w Polsce. Wszystkie elementy stacji są monitorowane i zarządzane poprzez sieć komputerową. Pozwala to na niezawodne (bezprzerwowe) utrzymanie retransmisji programów i zastąpienie ich innymi źródłami sygnału w przypadku zaniku transmisji satelitarnej.

O firmie Aster City

Aster City Cable Sp. z o.o. – największy operator telewizji kablowej w Warszawie – jest częścią Grupy Elektrim Telekomunikacja. Aster City posiada jedną z najbardziej nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, w zasięgu której znajduje się ponad 500.000 gospodarstw domowych. Zaawansowane technologie i rozwiązania stosowane przez spółkę pozwalają oferować usługi na najwyższym światowym poziomie. Ponad 1.600 kilometrów infrastruktury opartej na światłowodach i koncentrycznych kablach miedzianych umożliwia – oprócz transmisji programów telewizyjnych – przesyłanie m.in. głosu oraz szybką transmisję danych, w tym dostęp do Internetu. Od września 2000r, we współpracy z należącym do Grupy operatorem telekomunikacyjnym El-Net S.A., spółka oferuje na rynku warszawskim trzy produkty telekomunikacyjne – telefon stacjonarny, telewizja kablowa i szerokopasmowy dostęp do Internetu – połączone w jeden pakiet multimedialny.

Inni przeczytali także: