Nowe funkcjonalności systemów pomiarowych

Trilithic 860 DSPi -  przenośny wielofunkcyjny analizator sieci HFCFirma VECTOR rozszerza ofertę nowoczesnych systemów pomiarowych wprowadzając do oferty nowe funkcjonalności analizatora 860DSP/860DSPi, wraz z oprogramowaniem VoIP RTP SERVER SOFTWARE.

Nowe funkcjonalności umożliwiają dokonywanie pomiarów parametrów transmisji VoIP oraz badanie przepływności oferowanych abonentom łączy internetowych.

Do głównych parametrów pomiaru transmisji VoIP należą:

  •     Jitter
  •     Latency
  •     MOS (Mean Opinion Score)

które zawierają niezbędne informacje o transmisji Upstream i Downstream pozwalające na łatwą i szybką ocenę jakości oferowanego łącza.
Serwer z zainstalowanym oprogramowaniem po stronie stacyjnej komunikuje się z urządzeniem polowym DSP. Dokonywana diagnostyka oparta jest o wymianę pakietów RTP.

Analizatory wyposażone w modem kablowy – 860DSPi nie wymagają dodatkowych rozszerzeń a jedynie oprogramowania współpracującego VoIP RTP SERVER SOFTWARE zainstalowanego na serwerze.
Modele bez wbudowanego modemu kablowego – 860DSP wymagają uzupełnienia o opcję CI-2. Modele posiadające wbudowany modem kablowy – 860DSPi umożliwiają dokonywanie pomiarów poprzez modem zalogowany do sieci transmisji danych w sieci HFC.

Pomiary przepływności łącza THRU PUT nie wymagają oprogramowania wspomagającego.

Opcja VoIP RTP stanowi niezbędne narzędzie w każdej sieci HFC oferującej usługę telefonii.

Polecamy Państwu internetową stronę demo producenta, na której możliwa jest zdalna obsługa miernika do celów testowych: www.my860.com.

Inni przeczytali także: