Rozwiązania VIAVI wspierają utrzymanie sieci telekomunikacyjnych

Produkty naszego partnera technologicznego VIAVI pomagają operatorom w utrzymaniu sieci telekomunikacyjnych. Nowe urządzenia, takie jak NSC-100 i ONX 220, ułatwiają testowanie sieci, zwłaszcza w zakresie ich sprawności i wydajności.

Tempo wdrażania sieci szerokopasmowej rośnie na całym świecie. Przeprowadzone badania i analizy wykazują, że liczba użytkowników internetu gigabitowego wzrosła o około 60 milionów osób w latach 2018-2019. 88% z tych połączeń opiera się na światłowodzie (FTTx), którym połączenie jest doprowadzone do biura, mieszkania czy lokalu. Wewnątrz klienci końcowi korzystają zaś najczęściej z rozwiązań Wi-Fi lub Ethernet i przez ich pryzmat oceniają całą usługę. Utrzymanie i testowanie sieci staje się więc bardzo złożonym procesem i musi być prowadzone w odpowiedni sposób. Często angażuje wiele zasobów, zarówno ludzkich, jak i w zakresie infrastruktury czy urządzeń.

Wykorzystywane do badań i testów sieci urządzenia powinny szybko i sprawnie identyfikować problemy związane zarówno z różnymi typami sieci (FTTx, Wi-Fi-, Ethernet), jak również z jakością samej dystrybucji usług. W tych działaniach operatorzy mogą wykorzystać nowe rozwiązania naszego partnera technologicznego VIAVI – NSC 100 oraz ONX-220.

Testowanie sieci – nowe rozwiązania

Takim rozwiązaniem jest Network and Service Companion (NSC-100), czyli nowe narzędzie VIAVI, dzięki któremu testowanie sieci staje się łatwiejsze. VIAVI NSC-100 odpowiada na potrzebę testowania szeregu środowisk sieciowych, takich jak PON (dla FTTH i 5G xHaul), DOCSIS 3.1, xDSL i Gfast oraz Ethernet.

– Wydajność to hasło przewodnie NSC-100. Zaprojektowany został tak, aby sprawnie testować rozwiązania sieciowe i identyfikować problemy w ciągu 1-2 minut. Optymalizuje w ten sposób czas, obniża wydatki i podnosi satysfakcję abonentów – wyjaśnia Maciej Połom.

Innym nowym urządzeniem do testów sieci jest VIAVI ONX 220, które umożliwia szybką i kompleksową weryfikację wydajności usług opartych na technologii DOCSIS.

– ONX 220 jest szybki i funkcjonalny. Dane z testów są przechowywane w chmurze, co pozwala na zamykanie zadań i raportowanie w czasie rzeczywistym – dodaje Maciej Połom

Dlaczego warto skorzystać z usług VECTOR TECH SOLUTIONS?

Produkty VIAVI dają gwarancję wysokiej jakości, które dają różnorodne możliwości działania w zakresie utrzymania sieci. VECTOR TECH SOLUTIONS posiada zaś doświadczenie we wdrożeniach produktów naszego partnera, co pozwala dobrać odpowiednie narzędzie do potrzeb. Więcej informacji o powyższych rozwiązaniach, jak również specyfikację techniczną NSC-100 oraz ONX 220, znajdziecie w katalogu produktów. Skontaktujcie się z naszym ekspertem, by uzyskać dodatkowe informacje.

Inni przeczytali także: