Odbiór sygnałów MPEG-4 oraz konwersja do postaci MPEG-2 i analogowej

Firma VECTOR wprowadziła do oferty profesjonalne rozwiązanie służące do odbioru programów nadawanych w formacie MPEG-4, a następnie kompresji, multipleksacji i przesyłu sygnału cyfrowego w formacie MPEG-2, jak również w postaci analogowej. VECTOR oferuje kompletne rozwiązanie zawierające sprzęt, oprogramowanie oraz wsparcie usługowe począwszy od zaprojektowania rozwiązania, poprzez prowadzenie projektu wdrożenia systemu i integracji z systemami i siecią operatora do utrzymania i suportu systemu w okresie jego eksploatacji.

Obecnie platformy satelitarne oferują coraz większą dostępność sygnałów kodowanych w formacie MPEG-4 (SD i HD). Odbiorniki satelitarne stosowane przez operatorów mają natomiast możliwość dekodowania do postaci analogowej jedynie sygnałów MPEG-2 oraz deskramblowania sygnału bez zmiany kodowania. Rozwiązanie firmy VECTOR pozwala operatorom kablowym odebrać sygnał w formacie MPEG-4 i skompresować go do postaci MPEG-2 i analogowej z zachowaniem wysokiej jakości przekazu.

W skład systemu, oferowanego przez VECTOR, wchodzą: odbiornik IRD DRP 393, koder EMA 207 oraz koder Encore.

Odbiornik IRD 393 przeznaczony jest do samodzielnej operacji w stacjach czołowych CATV oraz systemach szerokopasmowych. Rozwiązanie pozwala deskramblować i dekodować treści MPEG-4, umożliwiając odbiór programów telewizyjnych nie tylko w standardzie MPEG-4, ale także w formacie MPEG-2 oraz w postaci analogowej – odbiornik pozwala na kodowanie cyfrowego sygnału w standardzie DVB-S i DVB-S2 do postaci SDI, Audio/Video, IP lub ASI. Rozwiązanie ma możliwość dekodowania jednego kanału video oraz do czterech kanałów audio (stereo).

Koder EMA 207 to nowoczesne i efektywne kosztowo urządzenie wykorzystywane w headendach sieci kablowych oraz w sieciach telekomunikacyjnych do dystrybucji cyfrowej treści video. EMA 207 pozwala na jednoczesne kodowanie sygnałów analogowych z czterech źródeł podłączonych poprzez wejścia Audio/Video lub SDI do postaci pojedynczego strumienia wyjściowego ASI. Urządzenie posiada wbudowane niezależne wejście ASI, wykorzystywane do łączenia kilku koderów EMA 207, w celu stworzenia cyfrowego strumienia transportowego ASI-TS z wielu programów. Interface ASI pierwszego modułu w kaskadzie może być również wykorzystywany do wprowadzania innych sygnałów ASI-TS. Koder EMA 207 posiada wbudowany webserver, dzięki któremu możliwa jest zdalna jest konfiguracja i kontrola urządzenia.

Koder ENCORE pozwala na kodowanie sygnału, pochodzącego z jednego, dwóch, trzech lub czterech źródeł, podłączonych poprzez wejścia Audio/Video lub SDI do postaci strumienia wyjściowego ASI lub IP. Urządzenie umożliwia odtwarzanie dźwięku w systemie Digital Dolby AC3.

Urządzenia, zaproponowane przez VECTOR, to profesjonalne rozwiązanie, pozwalające operatorom w łatwy i efektywny sposób przygotować ofertę na nową cyfrową przyszłość.

Inni przeczytali także: