PROMAX wdrożył standard GPON z VECTOR

promaxNa przełomie roku 2013/2014 firma PROMAX wdrożyła pasywną sieć optyczną GPON,
która pozwala firmie osiągnąć gigabitowe prędkości transmisji dla pojedynczego abonenta.

Ostrowski operator kablowy do realizacji projektu wybrał ofertę firmy VECTOR, która posiada duże doświadczenie we wdrażaniu technologii GPON na rynku operatorów telekomunikacyjnych. Obecna na terenie województwa wielkopolskiego od 1991 roku firma PROMAX świadczy usługi w zakresie telewizji kablowej, cyfrowej i analogowej; stałego, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej.

Operator oferuje usługi na najwyższym poziomie w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, stale dostosowując je do rosnących potrzeb abonentów. Zaimplementowane rozwiązanie GPON pozwoli operatorowi na świadczenie nowoczesnych usług o przepływności powyżej 100 Mb/s do abonenta, a wykorzystana technologia światłowodowa zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa oferowanego pakietu usług.

Technologia pasywnych sieci optycznych, dzięki rozszerzaniu zdolności przepustowych sieci, zwłaszcza na odcinku „ostatniej mili”, pozwala nam na świadczenie zaawansowanych rozbudowanych usług, przy jednoczesnym zwiększeniu satysfakcji abonentów.”powiedział Paweł Niszkiewicz, Kierownik Działu Eksploatacji Sieci w PROMAX.  

Przy wyborze partnera we wdrażaniu technologii GPON dla ostrowskiego operatora jednym z głównych czynników wpływających na wybór oferty była elastyczność rozwiązania.

 „VECTOR zaproponował nam kompleksowe wdrożenie standardu GPON, w oparciu o wysoko skalowalną platformę, która zapewnia nam etapową rozbudowę systemu o kolejne funkcjonalne moduły.– powiedział Paweł Niszkiewicz – Obecnie jesteśmy na etapie podłączania dwóch miejscowości. W najbliższym czasie planujemy podpięcie kolejnych lokalizacji.”

Uruchomienie systemu GPON w firmie PROMAX jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w ramach projektu: „Budowa infrastruktury dostępu do Internetu w powiecie krotoszyńskim i ostrowskim”.

Inni przeczytali także: