Technologiczna rzeczywistość

Jak działają rozwiązania chmurowe i hybrydowe

Hybrydowa infrastruktura IT to podejście, w którym organizacja korzysta zarówno z własnej infrastruktury on-premises (czyli wewnątrz firmy, fizycznie obecnej na miejscu) oraz z zasobów w chmurze. To połączenie różnych środowisk informatycznych w celu uzyskania optymalnych wyników dla różnych rodzajów zadań i aplikacji.

Firmy, które korzystają z usług chmurowych, mogą jednak napotkać na szereg problemów i wyzwań:

 • Analiza zagrożeń i monitorowanie sieci
  Organizacje muszą stale analizować potencjalne zagrożenia, reagować na nie i monitorować swoje systemy, aby zapewnić bezpieczeństwo danych oraz poufność informacji swoich klientów i użytkowników.
 • Ochrona użytkownika bez względu na jego lokalizację
  Należy dbać o to, by użytkownicy mieli odpowiedni poziom zabezpieczeń, niezależnie od tego, czy korzystają z zasobów firmowych lokalnie, czy zdalnie.
 • Skomplikowana hybrydowa infrastruktura IT
  Firmy często wybierają rozwiązania chmurowe, jednocześnie utrzymując część swojej infrastruktury on-premise. Integracja tych dwóch środowisk może być złożona i wymagać specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia.
 • Złożoność zarządzania
  Zarządzanie infrastrukturą w chmurze może być wyzwaniem dla niektórych organizacji, zwłaszcza jeśli brakuje im odpowiednich umiejętności i zasobów. Odpowiednie monitorowanie, skalowanie, aktualizacje i zarządzanie kosztami mogą wymagać specjalistycznej wiedzy i narzędzi.

Korzyści

Zabezpieczamy środowiska hybrydowe

Zapewnianie bezpieczeństwa w chmurze i hybrydowej infrastrukturze IT przynosi wiele korzyści zarówno dla firm, jak i użytkowników. Oto niektóre z głównych zalet związanych z bezpiecznym zarządzaniem tymi środowiskami:

 • Ochrona danych
  Poprzez odpowiednie zabezpieczenia, jak np. silna autoryzacja, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i szyfrowanie danych oraz tworzenie kopii zapasowych organizacje mogą chronić poufność swoich informacji przed dostępem osób nieupoważnionych.
 • Wzrost efektywności operacyjnej
  Gdy firma wie, że jej infrastruktura IT jest bezpieczna, może skoncentrować się na bardziej efektywnym prowadzeniu swoich działań, nie martwiąc się o zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
 • Elastyczność i skalowalność
  Odpowiednio zabezpieczona chmura i infrastruktura hybrydowa pozwalają organizacjom na elastyczne dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb i wymagań biznesowych.
 • Zgodność z przepisami i regulacjami
  Skuteczne zabezpieczenia pozwalają firmom na spełnienie wymogów prawnych i regulacji dotyczących ochrony danych. Minimalizuje to ryzyko kar finansowych i innych konsekwencji związanych z niewłaściwym zarządzaniem danymi.
 • Ochrona reputacji firmy i zaufania klientów
  Uniknięcie wycieków danych, naruszeń bezpieczeństwa czy innych incydentów związanych z bezpieczeństwem pomaga w ochronie reputacji firmy i uniknięciu negatywnego wpływu na jej wizerunek.

Nasi partnerzy

Technologie od najlepszych dostawców

Poznaj naszych vendorów. Dzięki różnorodności partnerów, oferujemy rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Usługi

Usługi dla Twojego biznesu

Skorzystaj z naszych usług, które zapewnią Ci pełne bezpieczeństwo biznesu na każdym etapie jego działalności.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

To pierwszy krok do wspaniałej współpracy