Technologiczna rzeczywistość

Wyzwania firmy z tradycyjną infrastrukturą IT

Bezpieczeństwo infrastruktury IT to zestaw praktyk mających na celu ochronę systemów informatycznych oraz powiązanej infrastruktury przed zagrożeniami, atakami i utratą danych. W dzisiejszym cyfrowym środowisku, gdzie organizacje przechowują, przetwarzają i udostępniają duże ilości wrażliwych informacji, bezpieczeństwo infrastruktury IT jest niezwykle istotne. Skupia się na wielu obszarach, mając na uwadze różnorodne zagrożenia.

Największe wyzwania, jakie pojawiają się w tym zakresie to:

 • Złożoność infrastruktury
  W miarę jak infrastruktura IT staje się bardziej złożona, integracja różnych rozwiązań bezpieczeństwa i zarządzanie nimi może być wyzwaniem.
 • Dynamiczność zagrożeń
  Zagrożenia związane z cyberprzestępczością stale ewoluują. Istnieje także ryzyko fizycznego ataku na infrastrukturę IT, takie jak sabotaż, kradzież urządzeń lub dostęp do serwerowni.
 • Brak świadomości pracowników
  Często to właśnie działania ludzkie są słabym punktem w bezpieczeństwie. To m.in. klikanie w podejrzane linki czy nieodpowiednie praktyki w zarządzaniu hasłami.
 • Zgodność z regulacjami
  Wiele branż podlega rygorystycznym przepisom i regulacjom związanym z ochroną danych i bezpieczeństwem (takimi jak np. NIS2), a niespełnienie tych wymagań może prowadzić do kar finansowych i reputacyjnych.

Korzyści

Skorzystaj z szybkich i wydanych mechanizmów

Mechanizmy cyberbezpieczeństwa muszą działać szybko i wydajnie, ponieważ zagrożenia cybernetyczne mogą mieć bardzo poważne skutki​ dla firm, organizacji i jednostek indywidualnych.​

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w najlepsze rozwiązanie w tym zakresie:

 • Szybkie wykrycie i reakcja na incydent​
  Im szybciej systemy wykryją potencjalne zagrożenie, tym szybciej można podjąć działania, aby je powstrzymać lub zminimalizować szkody.​
 • Ochrona reputacji​
  Jeśli firma lub organizacja zostanie skompromitowana przez cyberatak, może to wpłynąć na jej reputację i zaufanie klientów, co może prowadzić do utraty biznesu.​ Ochrona zabezpiecza wizerunek firmy w tym zakresie.
 • Zgodność z przepisami​
  Wykorzystanie rozwiązania zapewnia zgodność działań z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, takich jak RODO, NIS2 . To bardzo ważne w zakresie działania wielu firm i instytucji.
 • Ochrona przed przyszłymi zagrożeniami​
  Szybka reakcja na incydent bezpieczeństwa może pomóc w zapobieganiu przyszłym atakom poprzez identyfikację i wyeliminowanie luk w zabezpieczeniach systemowych. Jeśli systemy działają szybko i skutecznie, mogą one stanowić lepszą ochronę przed przyszłymi zagrożeniami.​

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy dla Twojego biznesu

Korzystamy ze zróżnicowanej oferty najlepszych dostawców, bo bezpieczeństwo biznesu jest dla nas najważniejsze.

Usługi

Działamy nieszablonowo

Postaw na nasze usługi, które zagwarantują Ci pełne bezpieczeństwo biznesu na każdym etapie jego funkcjonowania.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

To pierwszy krok do wspaniałej współpracy