Technologiczna rzeczywistość

Platformy computigowe zyskują na popularności

Platformy computingowe to nowa rzeczywistość wspierana przez najnowsze technologie, jak również superkomputery przeznaczone do pracy sztucznej inteligencji (AI), nauczania maszynowego (ML) oraz specjalizowanych środowisk pracy z procesorami graficznymi (GPU). Ich dynamiczny rozwój w ostatnim czasie to decydujący krok w kierunku przyszłości przetwarzania danych.

Wykorzystując zaawansowane algorytmy i specjalizowane instrukcje procesorów jesteśmy w stanie przeprowadzać mnogie, często skomplikowane obliczenia, i analizować dane przede wszystkim Big Data z prędkością nieosiągalną dla konwencjonalnych systemów. Można je wykorzystać w wielu przestrzeniach, jak na przykład:

 • Symulacje naukowe i badania medyczne
  Platformy computingowe niezwykle dobrze odnajdują się w środowiskach edukacyjnych, badawczych oraz medycynie. Dzięki nim analiza zjawisk chemicznych, biologicznych lub fizycznych staje się precyzyjniejsza i szybsza w dostarczaniu niezbędnych danych pracownikom naukowym. Medycyna może pochwalić się lepszą weryfikacją chociażby zdjęć RTG czy tomografii celem efektywniejszej diagnozy pacjentów lub tworzeniem leków, zapominając o czasochłonnych badaniach dotychczasowymi metodami.
 • Wspieranie procesów inżynieryjnych
  Urządzenia pomagają w projektowaniu i testowaniu nowych konstrukcji, obliczeniach mechanicznych, analizie wytrzymałości i optymalizacji procesów inżynieryjnych. Większa moc obliczeniowa to większy zakres możliwości, dzięki czemu są one w stanie zasymulować przemysłowe środowiska, dostarczając rozwiązania gotowe do pracy na rynku. Ich rozwinięte możliwości znacząco skracają procesy badań i rozwoju biznesu (Research and development).
 • Przetwarzanie Big Data
  Platformy computingowe odgrywają kluczową rolę w przetwarzaniu ogromnych zbiorów danych, oferując zestaw narzędzi, technologii i rozwiązań dedykowanych do analizy Big Data. Wysoka skalowalność oraz przetwarzanie równoległe w środowiskach rozproszonych to równoczesna obsługa nawet petabajtów danych w różnorodnych formatach realizująca zadania w niespodziewanie krótkim czasie.
 • Sztuczna inteligencja
  Dzięki zaawansowanej mocy obliczeniowej, specjalistycznym bibliotekom, rozwiązaniom w chmurze oraz dedykowanym układom, takim jak GPU i TPU, możliwe jest efektywne przetwarzanie ogromnych zestawów danych i skomplikowanych algorytmów. Nowoczesne platformy computingowe to otwarcie drzwi do szybszego trenowania, optymalizacji i wdrażania zaawansowanych modeli AI w praktycznych zastosowaniach dla nauczania maszynowego i głębokich sieci neuronowych.

Korzyści

Rozwijaj biznes bazując na nowych trendach

Korzystanie z superkomputerów niesie ze sobą wiele korzyści, które mają istotny wpływ na różne dziedziny nauki, technologii i inżynierii. Do tego ich wykorzystanie wiąże się z wieloma zaletami technicznymi:

 • Wykorzystanie dużych ilości procesorów do wykonywania obliczeń
  Mogą to być różnego rodzaju procesory centralne, takie jak INTEL, AMD, ARM, ale także coraz częściej wykorzystuje się procesory graficzne, które zdolne są do równoczesnego przetwarzania wielu obliczeń.
 • Ogromna ilość pamięci RAM do przechowywania przetwarzania danych
  Szybki dostęp do danych w pamięci jest kluczowy dla wydajności klastrów obliczeniowych.
 • Wykorzystanie magazynów danych, opartych na różnych nośnikach
  Technologie All-Flash lub hybrydowe rozwiązania tierujące zasoby pomiędzy różnymi warstwami zapewniają optymalną wydajność przechowywanych danych.
 • Skuteczne systemy chłodzenia
  Ze względu na generowanie znacznej ilości ciepła przez rozbudowane platformy stosuje się chłodzenie zanurzeniowe lub cieczą, aby utrzymać odpowiednią temperaturę i zapewnić stabilność działania komponentów.

Nasi partnerzy

Poznaj naszych partnerów technologicznych

Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności biznesowej klientów. Dlatego ściśle współpracujemy jedynie z zaufanymi dostawcami. Każdemu partnerowi zapewniamy zindywidualizowaną ofertę opartą o najlepsze rozwiązania.

Usługi

Gwarantujemy bezpieczeństwo biznesu

Dzięki usługom dopasowanym do potrzeb Twojej organizacji, możesz być pewiem, że zyskujesz to co najlepsze: rozwiązania poparte ekspercką wiedzą naszego zespołu i inspirowane najnowszymi trendami. Sprawdź ofertę VECTOR TECH SOLUTIONS.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

To pierwszy krok do wspaniałej współpracy