Technologiczna rzeczywistość

Bezpieczeństwo danych - tu nie ma czasu na zwłokę

Systemy backupowe stanowią podstawową linię obrony, umożliwiającą regularne tworzenie kopii zapasowych kluczowych danych. Tworzenie tych kopii i przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu jest niezwykle istotne, ponieważ w przypadku ataków ransomware, ​utraty danych, ​uszkodzeń fizycznych,​ przypadkowego usunięcia, możliwe jest ich szybkie i skuteczne przywrócenie. ​

Odpowiednio skonfigurowane systemy backupowe obejmują wszystkie ważne informacje, takie jak pliki, bazy danych, konfiguracje systemowe. Ważne jest także regularne testowanie procesu przywracania danych, aby mieć pewność, że kopie zapasowe są gotowe do użycia w przypadku potrzeby.​

Disaster recovery (odzyskiwanie po awarii) to kompleksowy plan działania, który w razie katastrofy lub poważnego incydentu umożliwia przywrócenie działalności organizacji. Dzięki wykorzystaniu zdalnych kopii zapasowych, replikacji danych lub infrastruktury w chmurze, możliwe jest minimalizowanie strat i szybkie wznowienie działalności.​

Dla organizacji istotne jest zaimplementowanie zarówno systemów backupowych, jak i planów disaster recovery. Systemy backupowe chronią dane i umożliwiają ich przywrócenie w przypadku utraty, podczas gdy plany disaster recovery obejmują szeroko zakrojone działania mające na celu przywrócenie całej infrastruktury i działalności organizacji. Dzięki tym rozwiązaniom organizacje mogą być pewne, że ich dane są bezpieczne, a w przypadku awarii lub kryzysu, są przygotowane do szybkiego i skutecznego działania.​

Korzyści

Minimalizuj ryzyka i rozwijaj biznes bezpiecznie

Poznaj korzyści wprowadzenia Systemów Backup oraz Disaster Recovery z VECTOR TECH SOLUTIONS​

 • Ciągłość działania
  Dzięki zastosowaniu systemów kopii bezpieczeństwa naszych danych oraz wprowadzeniu odpowiedniego planu Disaster Recovery, firma jest w stanie szybko powrócić do pracy i utrzymania ciągłości swojego biznesu. Jest to możliwe niezależnie od rozmiaru awarii.
 • Minimalizacja ryzyka finansowego
  Utrata danych lub niedostępność aplikacji prowadzi do przestoju biznesu, co skutkuje stratami finansowymi, wizerunkowymi i utratą zaufania klientów. Należycie wdrożone systemy bezpieczeństwa minimalizują potencjalne straty przedsiębiorstwa.
 • Zabezpieczenie danych
  Systemy backupowe zapewniają zautomatyzowane procesy tworzenia zapasowych kopii bezpieczeństwa określonych zasobów np. aplikacji, baz danych czy też kont Microsoft 365 jak również dbają o ich bezpieczeństwo w przechowywaniu i odtwarzaniu. W razie wystąpienia incydentu mamy pewność, jakie dane i w jakim czasie odzyskamy.
 • Ochrona przed atakami ransomware
  Współczesne firmy co raz częściej stają się celem ukierunkowanych ataków ransomware,. Ich efektem jest zaszyfrowanie danych i zablokowaniu do nich dostępu uprawnionym użytkownikom w celu wyłudzenia okupu. Wykonywane regularnie kopie zapasowe i wprowadzona polityka bezpieczeństwa danych staje się ostatnią linią obrony przed atakami i potencjalnymi stratami finansowymi.

Nasi partnerzy

Nasi globalni partnerzy

Aby pomóc klientom w osiągnięciu celów biznesowych, wykorzystujemy uznane technologie, dostarczane przez renomowanych globalnych producentów. Szerokie spektrum dostawców oraz aktualna wiedza na temat ich rozwiązań pozwala nam w pełni dopasować projektowane środowiska do potrzeb klientów.

Usługi

Usługi zaprojektowane specjalnie dla Twojego biznesu

Niezależnie od wielkości organizacji, zapewniamy kompleksowe wsparcie i innowacyjne rozwiązania, które przyspieszą rozwój Twojej firmy. Wieloletnie doświadczenie, zarówno we współpracy z największymi przedsiębiorstwami w Polsce, jak i lokalnymi instytucjami, to gwarancja zapewnienia precyzyjnych usług, które pozwolą outsourcingować Tobie część zadań. Aktywnie wspieramy naszych klientów doradzając, zarządzając systemami i szkoląc kadrę pracowniczą.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

To pierwszy krok do wspaniałej współpracy