Technologiczna rzeczywistość

Czy warto integrować środowiska IT?

Rozwiązania zintegrowanego środowiska IT umożliwiają współpracę różnych systemów i aplikacji w jednym spójnym środowisku. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych, oszczędności czasu i kosztów oraz zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa.​

Istnieje wiele wyzwań związanych z utrzymaniem integralności w środowisku IT, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo, stabilność i efektywność systemów informatycznych.

 • Cyberatak
  Wraz z transformacją cyfrową, ataki cybernetyczne przybierają na sile. Zaszyfrowanie czy przejęcie danych wrażliwych to zjawiska przed którymi możemy bronić się wdrażając polityki bezpieczeństwa oraz rozwijając zintegrowane środowiska oparte na najlepszych rozwiązaniach. Organizacje mają możliwość ochrony swojego biznesu i zachowania ciągłości jego prosperowania.
 • Utrata lub niespójność danych
  Awaria sprzętu, czynnik ludzki, błędy w kodzie, podatności producenta oprogramowania lub sprzętu oraz niezależne od nas działania sił wyższych w postaci pożarów lub powodzi mogą spowodować utratę danych. Problem ten występuje w przypadku braku spójności i integracji pomiędzy różnymi systemami, aplikacjami oraz ich bazami danych.
 • Wymagania regulacyjne
  Uwarunkowania przepisów prawnych, RODO, dyrektywy NIS2 oraz wewnętrzne polityki bezpieczeństwa organizacji odnoszą się do przechowywania, przetwarzania i zabezpieczania danych. Dzisiejszym wyzwaniem nie tylko dla organizacji publicznych jest zapewnienie zgodności z przepisami prawa.

Korzyści

Zwiększ bezpieczeństwo bazując na naszemu doświadczeniu

Współpraca lokalnych środowisk produkcyjnych z rozwiązaniami chmurowymi oraz odizolowanym backupem zapewniają niezawodność środowiska IT i bezpieczeństwo danych. Dzieje się tak, dzięki odwołaniu do kopii zapasowych przechowywanych w innej lokalizacji według wcześniej założonych polityk retencji. Wśród głownych korzyści integracji środowisk IT należy wymienić:

 • Ułatwienie skalowania zasobów IT
  Nowoczesne środowiska IT są projektowane w taki sposób, aby w każdym momencie była możliwa ich rozbudowa. Przyszłe potrzeby biznesowe nie są więc ograniczeniem dla użytkownika dzięki zapewnionej skalowalności infrastruktury.
 • Niezależna ochrona aplikacji
  Każda aplikacja działa w środowisku według określonych polityk bezpieczeństwa, dzięki czemu problemy z jednym systemem nie mają wpływu na inne. Ciągłość działania i wydajność aplikacji są kluczowe dla zapewnienia stabilności funkcjonowania organizacji.
 • Lepsza wydajność i efektywność
  Optymalizacja wykorzystania zasobów, monitoring i analiza pracy środowiska, modyfikacja wąskich gardeł oraz wykorzystanie bieżących aktualizacji na bieżącej warstwie pozwalają bezkosztowo zwiększyć moc obliczeniową nawet o 50%.
 • Zwiększone bezpieczeństwo
  Dzięki centralizacji i spójności danych, integracja ułatwia zarządzanie uprawnieniami dostępu do różnych systemów. To pozwala na lepszą ochronę danych i minimalizację ryzyka naruszeń bezpieczeństwa. Mają na to również wpływ na bieżąco tworzone plany cyberbezpieczeństwa, które pozwalają na określenie procedur w przypadku zakłóceń operacyjnych w postaci awarii, katastrof naturalnych czy ataków cybernetycznych.
 • Wzrost konkurencyjności firmy
  Dzięki integracji, organizacja może dostarczać bardziej spersonalizowane i efektywne usługi, co zwiększa jej konkurencyjność na rynku. Posiadając w pełni skalowalną i bezpieczną infrastrukturę IT, firmy mogą skupić się na codziennej działalności oraz rozwoju biznesu.

Nasi partnerzy

Bazujemy na najlepszych technologiach

Dzięki naszej aktualnej wiedzy, udokumentowanej licznymi certyfikatami, i zaawansowanej analizie, zoptymalizujesz swoje systemy informatyczne, osiągając pełną wydajność i satysfakcję. Dążymy do implementacji technologii, które idealnie odpowiadają na potrzeby naszych klientów. Doświadczenie i wiedza iżynierów VECTOR TECH SOLUTIONS daje pewność doboru najlepszych rozwiązań dla organizacji – z uwzględnieniem jej specyfiki i trendów na rynku.

Usługi

Dopasuj usługi idealne dla swojego biznesu

Jesteśmy z naszymi klientami od projektu po jego wdrożenie i kontrolę po realizacji. Dowiedz się, jakie świadczymy usługi i zadbaj o bezpieczny rozwój swojego biznesu.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

To pierwszy krok do wspaniałej współpracy