Rozwiązanie PON nagrodzone Medalem Europejskim

 

140617-Medal-Europejski-VECTOR6 czerwca 2014 w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 25 edycji Medalu Europejskiego. Tę prestiżową nagrodę otrzymała również firma VECTOR za usługę integracji systemów telekomunikacyjnych w technologii PON. To już kolejne wyróżnienie, potwierdzające wysoką jakości oferowanych przez firmę rozwiązań dla operatorów w Polsce i za granicą.

Głównym założeniem budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w oparciu o technologię PON (Passive Optical Network) jest doprowadzenie światłowodu do domu odbiorcy końcowego. W ten sposób znacząco zwiększa się możliwości przesyłowe sieci, zwłaszcza na odcinku ostatniej mili.

Usługa integracji jest przeznaczona dla operatorów lub inwestorów budujących sieć na nowych obszarach oraz modernizujących istniejącą infrastrukturę. Dedykowana oferta, pozwala dostarczać szerokopasmowy Internet oraz pozostałe usługi multimedialne na obszarach, gdzie istnieje bardzo wysoka bariera ekonomiczna związana z wdrażaniem tradycyjnych technologii. Ponadto rozwiązania PON są implementowane na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym tzw. białych plamach.
Możliwość optymalnego wykorzystania sieci dostępowej przez dostawców treści sprawia, że coraz więcej operatorów wspólnie z VECTOR wdraża rozwiązania PON. Nagrodzona technologia stanowi odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na pasmo, gwarantując wysoki standard świadczonych usług.
Przyznawany od 14 lat Medal Europejski wyróżnia firmy, których produkty spełniają standardy europejskie, charakteryzując się szczególną jakością i innowacyjnością na rynku. Nagroda jest jednocześnie rekomendacją wystawioną wyróżnionym produktom przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz jedną z najważniejszych dla przedsiębiorców instytucji w Unii Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny z siedzibą w Brukseli.

 

Arkadiusz Rozmysłowicz, Członek Zarządu VECTOR odbiera Medal Europejski

Arkadiusz Rozmysłowicz, Członek Zarządu VECTOR odbiera Medal Europejski

 

 

Inni przeczytali także: