Rubrik Threat Monitoring – 100% zabezpieczenia Twoich danych

Infekcje złośliwym oprogramowaniem, kradzież i upublicznienie danych biznesowych, ataki ransomware cybernetyczne zagrożenia to coraz większy problem dla organizacji bez względu na ich wielkość i branżę. Mogą poważnie zakłócić działalność oraz doprowadzić do strat finansowych i wizerunkowych firmy. Konieczne jest więc bezpieczne zarządzanie zasobami cyfrowymi monitorowanie środowiska, identyfikowanie złośliwych działań, wykrywanie zagrożeń. Jest to możliwe dzięki Rubrik Threat Monitoring.

cybersecurity backup kopie zapasowe ochrona danych

Jednym z najważniejszych kroków w kierunku poprawy stanu bezpieczeństwa jest przeprowadzanie kompleksowych i regularnych weryfikacji przy pomocy threat hunting (polowania na zagrożenia). To działania w czasie rzeczywistym, które obejmują identyfikację bieżących ataków, poszukiwanie potencjalnych luk w zabezpieczeniach oraz ocenę skutków każdego naruszenia systemu. Dzięki threat hunting łatwiej jest zrozumieć ryzyko i zaplanować konkretne działania w organizacji.

 

Skanowanie pod kątem wskaźników naruszeń bezpieczeństwa – aktualne problemy

Wskaźnik naruszeń bezpieczeństwa (IOC) to zestaw danych dotyczących obiektu lub aktywności. Pokazuje on nieautoryzowany dostęp do komputera (naruszenie bezpieczeństwa danych) To może być na przykład wiele niepomyślnych prób logowania do systemu. system zauważy też nieautoryzowane aplikacje, które zaczynają działać w tle, anomalia na poczcie użytkownika w postaci nadzwyczajnej liczby wysyłanych wiadomości, próby logowań z nieoczekiwanych miejsc. Skanowanie ułatwia odszukiwanie nietypowych zachowań oraz wskaźników naruszeń bezpieczeństwa w infrastrukturze. Z tymi działaniami wiążą się jednak wyzwania:

Monitorowanie reaktywne – ograniczenia skuteczności

Ten rodzaj monitoringu polega na szybkim zidentyfikowaniu awarii oraz wskazaniu jej źródeł. Następnie o awarii informowane są odpowiednie osoby bądź systemy. Pracownicy organizacji mogą zbierać informacje o zagrożeniach i identyfikować potencjalne problemy. To jednak żmudny i czasochłonny proces, a łączenie informacji wraz z reakcją administratora może zająć zbyt wiele czasu, który jest tak ważny aby uniknąć cyberzagrożeń.

Dynamicznie zmieniająca się środowisko

Nowe rodzaje złośliwego oprogramowania i na bieżąco wykrywane luki bezpieczeństwa w infrastrukturze stanowią bezpośrednie zagrożenie dla danych organizacji. Brak aktualnej wiedzy w tym zakresie skutkuje:

  • Narażeniem na ataki: hakerzy stale opracowują nowe metody ataków, więc brak świadomości powoduje większe ryzyko ich wykorzystania.
  • Opóźnieniem w wykrywaniu zagrożeń i niewłaściwą oceną ryzyka: im później zagrożenie zostanie wykryte, tym większe są szanse na wywołanie szkód.
  • Brak odpowiednich środków ochronnych i narażanie danych: Zaniechanie podstawowych środków ochronnych, takich jak aktualizacje oprogramowania, zabezpieczenia może prowadzić m.in. do wycieku poufnych informacji.

Trudności związane z kontrolą środowiska

Aby prawidłowo nadzorować punkty końcowe, konieczne jest posiadanie narzędzi monitorujących na każdym serwerze. Najczęściej kontrolą w organizacji zajmuje się dedykowana osoba lub zespół. Trudnością może być tu złożoność środowiska, liczba monitorowanych punktów końcowych (komputerów lub telefonów użytkowników), różnorodność systemów operacyjnych i aplikacji oraz częstotliwość aktualizacji i poprawek.

Niestety narzędzia do monitorowania punktów końcowych są najczęściej instalowane na laptopach lub komputerach stacjonarnych – nie na serwerach. W związku z tym, nawet jeśli infrastruktura jest stosunkowo stabilna, luki typu zero-day stanowią trwałe ryzyko, które atakujący chętnie wykorzystują.

Aby zapewnić 100% bezpieczeństwa cybernetycznego organizacje powinny inwestować w edukację swoich pracowników, śledzić aktualne trendy w kwestii zagrożeń i stosować najlepsze technologie. Rubrik Threat Monitoring to idealne rozwiązanie bez względu na rodzaj biznesu, wielkość firmy czy organizacji.

 

Rubrik Threat Monitoring: Nowoczesne podejście do kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Rubrik Threat Monitoring oferuje proaktywną strategię cyberbezpieczeństwa, umożliwiającą identyfikację i szybką reakcję na potencjalne zagrożenia. Chroni dane i aplikacje przed atakami ransomware, nieuczciwymi pracownikami, klęskami żywiołowymi i awariami. Rubrik zaprojektowano w sposób niezależny od dostawców. To rozwiązanie w pełni zintegrowane (hiperkonwergentne). Łączy wszystkie komponenty do stworzenia niezawodnego systemu backupowego (oprogramowanie, serwery, proxy, storage, deduplikację, itd.) w pojedynczym urządzeniu.

Obsługa Rubrik Threat Monitoring jest bardzo intuicyjna. Jednym z podstawowych założeń przy tworzeniu Rubrika była prostota. Ma on być przyjazny w obsłudze dla każdego inżyniera. To rozwiązanie szybkie i wydajne. Dzięki automatycznemu skanowaniu minimalizuje czas, w którym zagrożenia pozostają niewykryte i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych szkód. By przeszukać i odzyskać dane potrzeba naprawdę niewiele czasu.

 

Korzystając z Rubrik Threat Monitoring zapewniasz swojej organizacji:

100% monitorowania zagrożeń

Rubrik Threat Monitoring identyfikuje złośliwe oprogramowanie automatycznie. Nie trzeba więc działać ręcznie ani reaktywnie. To przyspiesza odpowiedź na incydenty – im szybciej problem zostaje wykryty, tym wcześniej można rozpocząć analizę przyczyny i proces naprawczy. Zespoły ds. bezpieczeństwa zyskują wgląd w najbardziej krytyczne elementy infrastruktury i czas.

100% wykrywania zagrożeń

Monitorowanie zagrożeń będzie wykorzystywać aktualny kanał informacji o zagrożeniach, który jest weryfikowany przez firmę Rubrik. Dane wywiadowcze z tego kanału zawierają najnowsze informacje o zagrożeniach od zespołu Rubrik Information Security, Rubrik Zero Labs i różne źródła zewnętrzne. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo potencjalnych wyników fałszywie dodatnich, Rubrik wykorzystuje wysokiej jakości źródła wywiadowcze. Takie rozbudowane podejście do problemu daje pewność wykrywalności zagrożeń.

rubrik ochrona danych cybersecurity

źródło: rubrik.com

100% gwarancji bezpieczeństwa

Zwykle zespoły IT zmuszone są do powolnego ręcznego kompilowania i analizy informacji z różnych narzędzi monitorujących. Rubrik ułatwia ten proces. Oferuje solidną, wbudowaną funkcję raportowania, która pozwala pobrać listę wszystkich wykrytych zagrożeń, wraz z obiektami, których dotyczy problem.

Proaktywne podejście do cyberbezpieczeństwa ma dziś kluczowe znaczenie. Rubrik Threat Monitoring oferuje rozwiązanie, które pozwala na szybkie wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie. W porównaniu do tradycyjnych systemów kopii bezpieczeństwa, Rubrik zapewnia:

  • Aktywne monitorowanie środowisk
  • Dostęp do globalnej bazy zagrożeń Rubrik i automatyczną jego aktualizację
  • Zautomatyzowany proces wyszukiwania zagrożeń, które skraca czas i zmniejsza wysiłek administratorów wymagany do weryfikacji potencjalnych zagrożeń
  • Możliwość poddania kwarantannie złośliwych plików

100% odzyskanych danych albo 10 milionów dolarów

W przypadku Rubrika możliwe jest tworzenie kopii zapasowych z wielu źródeł. Jednocześnie rozwiązanie zapewnia możliwość analizy danych w celu zidentyfikowania podejrzanych działań i plików. Dzięki temu zespoły ds. bezpieczeństwa mogą przeprowadzać dokładne analizy zagrożeń oraz weryfikacji odzyskiwanych danych w odseparowanym sieciowo środowisku produkcyjnym. Nawet jeśli atakujący są obecni w środowisku produkcyjnym, nie będą świadomi żadnych toczących się prac w celu odzyskania poprawnych danych.

Rubrik jako jedyny producent na rynku jest tak pewny swojego rozwiązania i gwarancji bezpieczeństwa, że w przypadku niepowodzenia działań, również wewnętrznego zespołu krytycznego reagowania na ransomware Rubrik, firma gwarantuje nawet 10 milionów dolarów przeznaczonych na przywrócenie danych.

cyberbezpieczeństwo ochrona danych

źródło: rubrik.com

 

Rubrik – globalny dostawca bezpiecznych rozwiązań

Rubrik to firma zajmująca się zarządzaniem danymi w chmurze i bezpieczeństwem danych z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Została założona w grudniu 2013 roku. Świadczy usługi zarządzania danymi, takie jak tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych, skierowane do przedsiębiorstw, które prowadzą hybrydowe środowiska chmurowe. Jej oprogramowanie może być uruchamiane w środowisku lokalnym i w chmurze.

Tworzone przez Rubrik rozwiązaniach są hiperkonwergentne i wysoce skalowalne. Dzięki temu niezależnie od rozmiaru organizacji zapewniają najwyższy pakiet ochrony danych. Poprzez swój współczynnik bezpieczeństwa Rubrik może pochwalić się współpracą z takimi formami jak: Sephora, Honda, Harvard Universty, Oklahoma University Health, Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Toyota Material Handling Manufacturing Italy, Warren CAT.

Rubrik został doceniony za nowatorskie podejście do ochrony danych środowiska VMware, również przez samą firmę VMware. Zaowocowało to zdobyciem dwóch kluczowych nagród podczas konferencji VMWorld „Gold Award for Data Protection” oraz „Best of Show”.

 

VECTOR TECH SOLUTIONS – Twój integrator

Wzrost popularności szkodliwych oprogramowań ransomware i innych cyberzagrożeń korporacyjnych zwiększa całkowite zapotrzebowanie rynku na rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Gdy wszelkie inne komponenty ochrony środowiska zawiodą, to właśnie backup jest ostatnią deską ratunku dla organizacji.

Wybierając VECTOR TECH SOLUTIONS jako integratora możesz mieć pewność dostosowania rozwiązania do Twoich potrzeb biznesowych i kompleksowego działania w oparciu o ekspercką wiedzę naszego zespołu. Korzystamy tylko z przetestowanych technologii dostarczanych od globalnych producentów – niezawodnych i bezpiecznych. Od lat specjalizujemy się w tworzeniu systemów zapewniających cyberbezpieczeństwo zarówno w sektorze publicznym jak i biznesie.

 

Łukasz Wasielewski

Autor artykułu

Łukasz Wasielewski

Solution Manager – Cloud & IT Infrastructure

Rubrik Threat Monitoring – 100% zabezpieczenia Twoich danych

Inni przeczytali także: