Spotkanie o LTE w VECTOR


Na początku lutego 2014 roku w siedzibie firmy VECTOR odbyło się spotkanie poświęcone technologii LTE (Long Term Evolution). W jednodniowych warsztatach, uczestniczyło liczne grono operatorów kablowych z całej Polski.

Celem spotkania było wypracowanie wspólnej koncepcji wdrożenia technologii LTE w sieciach kablowych, zapewniającej wydajniejszy dostępu do świadczonych usług.

Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród operatorów kablowych, cieszył się temat świadczenia usług dostępu do Internetu po poprzez technologię LTE. Dzięki temu rozwiązaniu, operatorzy kablowi wykorzystując radiolinie, mają możliwość szerszego dotarcia do abonentów w rozproszonej strukturze pozamiejskiej.

Istotną funkcjonalnością tej technologii jest szybkość i prostota realizacji inwestycji dla świadczonych usług, nie wymagająca dodatkowych kosztów uruchomienia inwestycji tj. rozwój infrastruktury światłowodowej. Ma to szczególne znaczenie dla tych operatorów, którzy planują swój rozwój mając na uwadze finansowe wsparcie z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Partnerem technologicznym firmy VECTOR w zakresie technologii LTE jest firma HUAWEI.

Inni przeczytali także: