Firma VECTOR, obecna na rynku branży telewizji kablowej od ponad dwudziestu lat, bazując na doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i integracji rozwiązań dla operatorów sieci HFC, wchodzi na rynek DTV z konkurencyjnymi rozwiązaniami własnej produkcji. W związku z potrzebami Klientów, dyktowanymi rosnącą popularnością telewizji cyfrowej, firma VECTOR wprowadziła do oferty nowoczesną platformę multimedialną, która wspiera bezpieczny rozwój biznesu operatora.
Uniwersalne rozwiązanie: TANTRAX
Standardowa obudowa 1RU i zastosowanie modułów funkcjonalnych sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne. W jednej obudowie dostępnych jest 6 slotów, w których można zainstalować dowolną kombinację modułów. Platforma wspiera każdy rodzaj wejścia IP, ASI, QAM, SAT, COFDM, SDI oraz wszystkie wyjścia IP, QAM, ASI, COFDM. Istnieją również karty wspierające deskramblowanie, skramblowanie, enkodowanie, dekodowanie i transkodowanie. Pozwala to na zbudowanie w oparciu o TANTRAX dowolnego scenariusza systemu.
Wysoki poziom stabilności i bezpieczeństwa klasy Broadcast został osiągnięty dzięki zaawansowanym możliwościom i konfiguracjom redundancji kart, chassis i stacji czołowej. Modułowość w połączeniu z różnorodnością dostępnych kart realizujących wszystkie potrzebne funkcjonalności oraz możliwość rozbudowy stacji od jednego do całego systemu połączonych ze sobą chassis zabezpiecza przyszłe potrzeby rozwoju operatora usług. TANTRAX posiada standardowo wbudowane porty GbE na przednim panelu. Obsługują one protokoły UDP, RTP, strumienie SPTS/MPTS i transmisję unicast/multicast. Oznacza to, że bez potrzeby użycia dodatkowej karty IP, TANTRAX jest IP oriented i może być zastosowany w nowoczesnych systemach IP Cloud.
Wsparcie rozwoju biznesu operatora
Dzięki unikalnemu doświadczeniu specjalistów VECTOR w projektowaniu, produkcji i integracji, rozwiązania firmy w pełni odpowiadają zarówno na obecne, jak również przyszłe potrzeby operatorów. Stacja czołowa TANTRAX została opracowana w taki sposób, że zabezpiecza i wspiera rozwój usług operatora w przyszłości.
Scenariusze systemowe
W oparciu o platformę multimedialną TANTRAX istnieje możliwość zbudowania dowolnego scenariusza systemu.
• IP Cloud
Scenariusz ten został zaprojektowany dla operatorów kupujących sygnał IP z dowolnego źródła i odbierających kontent premium przy użyciu odbiorników PowerVu (wyjście ASI). W ten sposób operator tworzy swoją własną ofertę programową – remultiplexing. Kontent jest chroniony i wymaga deszyfracji, później zostaje zaszyfrowany przy pomocy systemu CODEON opartego na CONAX. Sygnał jest dostarczany do abonentów za pomocą transmisji DVB-C i IPTV.
• Multiagregator
Operator tworzy swoją własną, niezależną ofertę poprzez zakup sygnałów IP i QAM z różnych źródeł, dołączając do nich treści pobierane za pomocą DVB-T. Tak jak w poprzednim scenariuszu, kontent jest deszyfrowany, a potem szyfrowany przy użyciu systemu CODEON opartego na CONAX. Sygnał jest dostarczany do abonentów przy użyciu transmisji DVB-C i IPTV.
• Typowy scenariusz
Jest to typowa stacja czołowa, dzięki której operator odbiera podstawową ofertę ze źródeł satelitarnych oraz kontent Premium po IP. Treści są deszyfrowane, a potem szyfrowane za pomocą niezależnego systemu CONAX. Sygnał jest dostarczany do abonentów przy użyciu transmisji DVB-C.
• Właściciel kontentu
Oferta ta skierowana jest do nadawców lub operatorów z własnym kontentem. W tej konfiguracji możliwe jest dekodowanie, enkodowanie i transkodowanie treści MPEG-2/4 SD/HD dostarczonych przez SDI lub IP. Później sygnał jest szyfrowany i transportowany przez ASI lub IP. Opcjonalnie możliwa jest również multipleksacja statystyczna i redundancja.
Bezpieczne wejście w telewizję cyfrową
VECTOR oferuje wysoką stabilność produktów potwierdzoną trzyletnią gwarancją, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo biznesu operatora. Portfolio firmy zostało rozszerzone o nowoczesną platformę TANTRAX, która gwarantuje bezpieczne wejście w telewizję cyfrową. Dzięki zaimplementowanym w stacji funkcjonalnościom rozwiązanie spełnia zarówno obecne, jak i przyszłe oczekiwania operatorów.