TANTRAX – uniwersalne rozwiązanie IP Oriented

TANTRAXFirma VECTOR rozszerzyła ofertę rozwiązań DTV o operatorską stację czołową IP Oriented, która wspiera stabilny i bezpieczny rozwój biznesu operatorów HFC i ISP oraz właścicieli kontentu. Stacja została zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę VECTOR w odpowiedzi na potrzeby rynku, dyktowane rosnącą popularnością telewizji cyfrowej.

Stacja TANTRAX wpisuje się w założenia biznesowe operatorów sieci jako nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie w pełni odpowiadające standardom telewizji cyfrowej.

W jednej obudowie dostępnych jest 6 slotów, w których można zainstalować dowolną kombinację modułów. Platforma wspiera każdy rodzaj wejścia IP, ASI, QAM, SAT, COFDM, SDI oraz wszystkie wyjścia IP, QAM, ASI, COFDM. Istnieją również karty wspierające deskramblowanie, skramblowanie, enkodowanie, dekodowanie i transkodowanie.

Wysoki poziom stabilności i bezpieczeństwa klasy Broadcast został osiągnięty dzięki zaawansowanym możliwościom i konfiguracjom redundancji kart, chassis i stacji czołowej.

Modułowość w połączeniu z różnorodnością dostępnych kart realizujących wszystkie potrzebne funkcjonalności oraz możliwość rozbudowy stacji od jednego chassis do całego systemu połączonych ze sobą chassis zabezpiecza przyszłe potrzeby rozwoju biznesu operatora usług.

W oparciu o platformę multimedialną TANTRAX istnieje możliwość zbudowania dowolnego scenariusza systemu:

  • IP Cloud

Scenariusz ten został zaprojektowany dla operatorów kupujących sygnał IP z dowolnego źródła i odbierających kontent Premium przy użyciu odbiorników PowerVu (wyjście ASI).

  • Multiagregator

Operator tworzy swoją własną, niezależną ofertę poprzez zakup sygnałów IP i QAM z różnych źródeł, dołączając do nich treści pobierane za pomocą DVB-T.

  • Typowy scenariusz

Jest to typowa stacja czołowa, dzięki której operator odbiera podstawową ofertę ze źródeł satelitarnych oraz kontent Premium po IP.

  • Właściciel kontentu

Oferta ta skierowana jest do nadawców lub operatorów z własnym kontentem.

Stacja TANTRAX, dzięki zaimplementowanym w niej właściwościom, zabezpiecza zarówno obecne, jak i przyszłe potrzeby rozwoju usług operatora. Na bazie stacji możliwe jest uruchomienie systemu telewizji cyfrowej, co pozwoli na zwiększenie atrakcyjności oferty usług.

Szczegóły dostępne u naszych przedstawicieli. Zapraszamy!

Inni przeczytali także: