TAON IPF – nowa kompaktowa stacja czołowa IP Multicast do PAL

taon-tf-kompaktowa-stacja-czolowa-dvb-t-palKompaktowa stacja czołowa TAON IPF to nowe rozwiązanie firmy VECTOR, które przetwarza transmisję IP Multicast na sygnał analogowy PAL. Unikalne doświadczenie specjalistów firmy pozwoliło zaprojektować i wyprodukować nowoczesne rozwiązanie, w pełni dostosowane do potrzeb rynku.

W odpowiedzi na utrzymującą się atrakcyjność oferty analogowej PAL z NICAM, która powoduje potrzebę dostarczenia tego rodzaju usługi do abonenta końcowego, firma VECTOR wprowadziła rozwiązanie własnej produkcji – kompaktową stację czołową TAON IPF. Urządzenie zostało zaprojektowane na bazie ścisłej współpracy firmy VECTOR z Klientem, uwzględniającej bezpieczny rozwój jego biznesu.

Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjne funkcjonalności, dzięki którym TAON IPF odpowiada na rosnące wymagania operatorów sieci.
Dzięki zastosowaniu stacji TAON IPF wyeliminowana została konieczność utrzymania stacji satelitarnych, a transmisja kontentu odbywa się po IP z głównego headendu wprost do budynku.
Rozwiązanie TAON IPF zapewnia dowolność w tworzeniu oferty analogowej per lokalizacja bez konieczności zastosowania modułów CA i SmartCARD po stronie EDGE, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Stacja pobiera strumienie multicastowe IP, dekoduje je do czterech kanałów TV i przekształca je na wyjściu do czterech jednopasmowych sygnałów PAL ze wsparciem audio w formacie NICAM.
Stacja przyjmuje zarówno strumienie SPTC, jak i MPTS z prędkością do 1Gb/s, które przekazywane przez interfejs Gbe po protokole IP/UDP. Dodatkowo rozwiązanie wspiera dekodowanie sygnałów video MPEG-2 i H.264, HD oraz SD, a także formatów audio Stereo PCM i Dolby Digital.
Wyjściowe sygnały PAL przekształcane są na dowolnych częstotliwościach w zakresie 100-862MHz i wychodzą poprzez wyjście RF. Poziom wyjściowego sygnału jest regulowany w zakresie 93-103dBµV, stosunek SNR sygnału wyjściowego wynosi 53dB, a CNR -53dB.

Konfiguracja stacji odbywa się za pomocą lokalnej sieci lub z użyciem przycisków i wyświetlacza na przednim panelu.

Stacja TAON IPF jest rozwiązaniem elastycznym i skalowalnym do zastąpienia istniejących sieci AZART oraz zbudowania „socjalnego” pakietu programowego bez inwestycji w set-top-boxy.

Nowy produkt w ofercie VECTOR pozwoli na odpowiednie przygotowanie się na wyłączenie sygnału analogowego, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo biznesu operatora.

Inni przeczytali także: