TAON TF – kompaktowa stacja czołowa DVB-T – PAL. Alternatywa dla źródeł satelitarnych

taon-tf-kompaktowa-stacja-czolowa-dvb-t-pal

W związku z planowanym wyłączeniem w Polsce naziemnej analogowej telewizji, które ma mieć miejsce w 2013 r., firma VECTOR wprowadziła do oferty nowoczesny moduł TAON TF, który pozwala na konwersję wybranych programów ze standardu naziemnej telewizji DVB-T do standardu analogowego PAL.

Stacja czołowa TAON TF została opracowana jako odpowiedź na potrzebę reemisji ze standardu cyfrowego do analogowego (DVB-T – PAL) przy obniżonych kosztach inwestycyjnych.

Rozwiązanie pozwala na utrzymanie transmisji sygnałów do abonenta na bezpiecznym poziomie, co przekłada się na wzrost jakości świadczonych przez operatorów sieci usług.

Urządzenie oferuje najwyższej jakości modulację stereo NICAM. TAON TF jest w stanie przekonwertować cztery cyfrowe programy telewizji naziemnej bezpośrednio na częstotliwość o zakresie 100 – 862MHz. Konfiguracja stacji jest uproszona i może odbywać się zarówno lokalnie, dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi i klawiaturze, jak również zdalnie poprzez sieć LAN.

Kompaktowa stacja TAON TF umożliwia również podgląd telegazety odbieranej z sygnału cyfrowego DVB-T na odbiornikach analogowych, które są podłączone do wyjścia stacji.

Stacje TAON TF to uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwa jest redundancja w głównych stacjach czołowych oraz które stanowią główne źródło PAL w stacjach lokalnych, a przy użyciu trzech stacji możliwe jest świadczenie pełnej oferty programowej.

VECTOR dopasowuje ofertę do potrzeb i założeń rozwojowych sieci operatora. Firma wspólnie z Klientem opracowuje koncepcję wdrożenia, gwarantując najlepsze na rynku wsparcie techniczne.

Wieloletnie doświadczenie firmy VECTOR w projektowaniu i produkcji rozwiązań HFC, a teraz także DTV – przy zachowaniu wysokich standardów – jest gwarancją jakości i stabilności proponowanego urządzenia TAON TF.

Dbając o bezpieczeństwo Państwa inwestycji, VECTOR oferuje możliwość przetestowania produktu przed podjęciem decyzji o zakupie. Zapraszamy!

Inni przeczytali także: