Technologia Flash przyszłością systemów pamięci masowej

Od pewnego czasu obserwujemy jak świat systemów pamięci masowej coraz bardziej migruje w kierunku rozwiązań All Flash. Co napędza ten kierunek zmian? Powód jest prosty – macierze oparte na tej technologii, wyposażone w architekturę zoptymalizowaną wyłącznie pod dyski SSD, działają dużo bardziej efektywnie od tradycyjnych macierzy z dyskami HDD lub macierzami hybrydowymi.

Dzięki nowo wprowadzonym interfejsom użytkownicy zaobserwowali szybki wzrost wydajności z SATA do SAS na PCIe i obecnie na NVMe. Dostawcy systemów pamięci masowej muszą wykorzystać nowe możliwości w celu dostarczenia odpowiednich rozwiązań potrzebnych przedsiębiorstwom. Te ostatnie mierzą się bowiem z rosnącymi wymaganiami różnych aplikacji.

Pod względem wydajności NVMe jest aktualnym liderem w świecie pamięci masowej. Interfejs NVMe pozwala nośnikom pamięci wykorzystać zarówno niskie opóźnienia PCIe, jak i bezpośrednią komunikację z CPU. Przekłada się to wzrost wydajności, który może być jeszcze bardziej znaczący, gdy zostanie umieszczony w platformie typu flash – zaprojektowanej specjalnie nie tylko do obsługi NVMe, ale także do pełnego wykorzystania dysków SSD NVMe.

Dzięki Huawei klienci otrzymują unikalne na rynku i pionowo zintegrowane rozwiązanie. Firma osobiście wykonuje wszystkie najważniejsze komponenty, w tym dyski SSD, NAND i kontrolery. Wspiera także protokół NVMe over Fabric (NVMeoF), aby jeszcze efektywniej wykorzystać wyjątkowe zalety tego rozwiązania.

Macierze All Flash zyskują popularność

W Europie Środkowo-Wschodniej oraz krajach nordyckich obecny udział macierzy All Flash w rynku systematycznie rośnie i wynosi obecnie 34%. Jednak szacuje się, że już w 2022 będzie to ponad 55%. Przede wszystkim kosztem spadku użycia mniej wydajnych, a dostępnych w zbliżonych cenach macierzy opartych na dyskach magnetycznych.

Potrzeby związane z dostępem i sprawnym przetwarzaniem danych, na których opierają się decyzje i procesy biznesowe, decydują o tym, że firmy w coraz większym stopniu korzystają z rozwiązań All Flash – szybszych, wydajnych i dopasowanych do realiów biznesu.

Użytkownicy macierzy All Flash z CEE Europe cenią sobie w największym stopniu trwałość komponentów w urządzeniach oraz ich wysoką wydajność w działaniu. Z kolei w krajach nordyckich wydajność jest na pierwszym miejscu, a za nią plasują się korzyści związane z redukcją kosztów utrzymania całego systemu.

All Flash – niezawodność, szybkość, wydajność

Jednym z czołowych producentów systemów pamięci masowej jest Huawei – partner technologiczny VECTOR TECH SOLUTIONS. Dzięki swojej funkcjonalności i wysokiej wydajności, macierze All Flash tego producenta ułatwiają pracę w najważniejszych obszarach wielu firm.

  • Wysoka wydajność i szybkość pracy – dzięki dyskom SSD, macierze All Flash są bardziej wydajne i szybsze niż te oparte na technologii HDD, nawet przy dużym obciążeniu systemu. Najszybsza macierz osiąga rekordowe wyniki na poziomie 7,56565 SPC-1 IOPSTMi opóźnienia rzędu zaledwie 0,3 ms.
  • Efektywność i niższe koszty – dzięki technologii de-duplikacji oraz kompresji in-line macierze All Flash charakteryzują się większą pojemnością danych. Oszczędzają przestrzeń w serwerowniach oraz ograniczają zużycie energii nawet o 70%.
  • Niezawodność i bezpieczeństwo – macierze wspierają najnowszą technologię RAID-TP, która pozwala na równoczesną awarię do 3 dysków bez spadku wydajności pracy. Znacznie skraca też czas odbudowy utraconych danych – 7.68 TB w zaledwie 9 minut.
  • Kompleksowość oferty – Huawei tworzy zarówno macierze, jak i dyski SSD. Komponenty pochodzące od jednego producenta dają gwarancję kompatybilności i dopasowania pod względem funkcjonalnym. Kompleksowe zamówienie to także niższa cena.

Rozwój All Flash – OceanStor Dorado3000 V3

Najnowszym rozwiązaniem Huawei w świecie systemów pamięci masowych All Flash jest macierz OceanStor Dorado3000 V3. Producent zaprezentował ją w lutym w Barcelonie na MWC 2019. Skierowana jest zwłaszcza do firm z sektora finansów, produkcji czy telekomunikacji, które może wspomóc w realizacji kluczowych procesów. Współpracuje z bazami danych, infrastrukturą wirtualnego pulpitu (VDI), infrastrukturą serwerów wirtualnych (VSI) czy SAP HANA i udostępnianiem plików.

OceanStor Dorado3000 V3 gwarantuje m.in.:

  • sprawność działania na poziomie 99,9999%
  • oszczędność kosztów operacyjnych na poziomie 75%

Dlaczego warto z nami współpracować?

VECTOR TECH SOLUTIONS od ponad dekady współpracuje z Huawei. Posiadamy status Value Added Partner i jako jedyny partner technologiczny w Polsce kooperujemy z tym producentem bezpośrednio. Mamy doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań marki Huawei, co ułatwia realizację projektów. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie –  od przygotowania, przez logistykę , instalację i wdrożenie, aż po nadzór posprzedażowy.

Zapraszamy do kontaktu w zakresie projektów związanych z systemami pamięci masowej dla biznesu o każdej skali. Zarówno dotyczących rozwiązań All Flash, jak i innych, w tym macierzy hybrydowych, takich jak np. Ocean Stor 2600 V3 i 5500 V3, znajdujących się obecnie w cenach promocyjnych.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami poprzez poniższy baner, umów się na konsultację, a my z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

Inni przeczytali także: