Telewizja Kablowa TOYA wybrała ARRIS C4 CMTS do rozwoju oferty usług multimedialnych

Mamy przyjemność poinformować, iż Telewizja Kablowa TOYA do rozwoju oferty usług transmisji danych wybrała kontroler modemów kablowych ARRIS C4 CMTS. W przyszłości ma on również stanowić platformę do wdrażania innych usług multimedialnych, takich jak: transmisja głosu i obrazu na poziomie telekomunikacyjnym.

Przypomnijmy, iż TVK TOYA jest jedną z największych telewizji kablowych w Polsce. Działa w Łodzi, Kutnie, Mysłowicach i Przemyślu. Swoim abonentom, poza szerokim wyborem programów telewizyjnych, oferuje również stały dostęp do Internetu o przepustowości 512 kb/s oraz usługi dodatkowe takie jak: serwery gier, FTP, serwisy informacyjne, 100MB przestrzeni dyskowej do wykorzystania na pocztę i własne WWW. We wrześniu br. planowane jest dalsze symetryczne zwiększanie przepustowości dostępnej dla abonentów.

„Na dzień dzisiejszy sieć telewizji kablowej TOYA to dostęp do informacji poprzez Internet i pakiet kanałów telewizyjnych zapewniających rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie chcemy na tym poprzestać i planujemy sukcesywnie wdrażać kolejne usługi takie jak: transmisja głosu, video na żądanie, telewizja cyfrowa. Pierwszym krokiem jaki uczyniliśmy w tym kierunku, jest zakup kontrolera modemów kablowych klasy telekomunikacyjnej ARRIS C4 CMTS. Szukaliśmy systemu zapewniającego wysoką niezawodność świadczenia usług, dużą elastyczność konfiguracji oraz wydajność pozwalającą na obsługę dziesiątek tysięcy abonentów. ARRIS C4 CMTS zapewnia nam realizację tych założeń.” – powiedział Pan Rafał Banaś, Kierownik Działu Informatyki Telewizji Kablowej TOYA.

Instalacja kontrolera ARRIS C4 CMTS, kluczowego elementu systemu szybkiej transmisji danych, w Telewizji TOYA jest już kolejną, zrealizowaną przez firmę VECTOR w Polsce. Do dnia dzisiejszego na całym świecie zainstalowano ponad 400 kontrolerów modemów kablowych C4, które obsługują ponad milion abonentów. Powyższe statystyki świadczą o wiodącej pozycji ARRIS C4 CMTS, wśród kontrolerów modemów kablowych klasy telekomunikacyjnej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Inni przeczytali także: