Telkab Tczew stawia na CMTS ARRIS E6000

Firma Telkab Tczew jest obecna na rynku telekomunikacyjnym w Tczewie od 1990 roku. Obserwując uważnie lokalny rynek, operator nieustannie dostosowuje swoją ofertę do jego wymagań i potrzeb.

W 2017 roku, w ramach zawartej umowy, VECTOR TECH SOLUTIONS dostarczył i wdrożył u operatora działający w najnowszym standardzie DOCSIS 3.1 kontroler modemów kablowych (CMTS) E6000 firmy ARRIS.

Zastosowane rozwiązanie charakteryzuje się m.in. bardzo wysoką niezawodnością, pełną redundancją wszystkich elementów platformy oraz możliwością wymiany kart w czasie pracy urządzenia, bez jakiegokolwiek wpływu na jakość świadczonych usług.

Operator z Tczewa kolejny raz zdecydował się na rozwiązanie amerykańskiego producenta. Dotychczas w swojej infrastrukturze posiadał platformę ARRIS C4 CMTS, którą także wdrażał integrator VECTOR TECH SOLUTIONS. Obie firmy współpracują ze sobą już ponad 25 lat.

Nowy kontroler modemów kablowych pozwoli operatorowi świadczyć przyszłościowe usługi dostępu do Internetu dla klientów, a także wzmocni jego pozycję względem konkurencji.

Dzięki bardzo dobrej współpracy zespołów technicznych Telkab Tczew i VECTOR TECH SOLUTIONS proces wdrożenia rozwiązania przebiegał zgodnie z przyjętymi założeniami.

Inni przeczytali także: