Terminal multimedialny E-MTA Touchstone TM702G otrzymuje certyfikat DOCSIS 3.0

Uruchamiając sieci z CMTS certyfikowanym dla DOCSIS 3.0 operatorzy kablowi zapewniają prawidłowe działanie rozwiązań End-to-End DOCSIS 3.0 dla usług VoIP i szybkiej transmisji danych.

Grupa ARRIS informuje, iż jej końcowy terminal multimedialny (E-MTA) Touchstone® 702G otrzymał od CableLabs certyfikat dla systemu DOCSIS 3.0 w ramach Certification Wave 58. Urządzenie 702G obsługuje transmisję w czterech kanałach (bondem channels) zarówno w kierunku dosyłowym, jak i zwrotnym, pozwalając operatorom na oferowanie usług szybkiej transmisji danych o przepływności do 160 Mbps w kanale dosyłowym i do 120 Mbps w kanale zwrotnym. 702G obsługuje też dwie linie telefoniczne VoIP w standardzie zgodnym z PacketCable.

Bruce McClelland, Prezes ARRIS Broadband Communications Systems. Operatorzy TV kablowej na całym świecie oczekują nowych, innowacyjnych rozwiązań, łączących korzyści wynikające z wprowadzenia standardu DOCSIS 3.0 z ogromnym potencjałem usług głosowych i transmisji danych. E-MTA Touchstone 702G, szczególnie w połączeniu z CMTS-em C4, tworzy platformę dla zaawansowanych aplikacji, zarówno dla usług oferowanych klientom indywidualnym, jak i biznesowym.”

“Cieszymy się, że jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy otrzymali certyfikat DOCSIS 3.0” – powiedział Tom Cloonan, główny strateg rozwoju w grupie ARRIS. Ten zaszczyt wyznacza początek nowej ery w świadczeniu usług transmisji danych w sieciach kablowych przy użyciu standardu DOCSIS.

Poprzez wykorzystanie powiązania kanałów w DOCSIS 3.0 operatorzy kablowi będą kontynuować rozbudowę usług szerokopasmowego dostępu do Internetu przy niższych kosztach w przeliczeniu na jednego abonenta i nie będą jednocześnie ograniczani przez pojemność pojedynczego kanału DOCSIS. W wyniku tego powstanie wiele nowych zastosowań, które skapitalizują się dzięki kanałom o przepływności 160 Mbps.”

Inni przeczytali także: