TOYA wdrożyła GPON we współpracy z VECTOR

TOYA, czwarty pod względem wielkości operator telewizji kablowej w Polsce,
toya
wdrożyła technologię GPON, która pozwoliła firmie osiągnąć gigabitowe prędkości transmisji dla pojedynczego abonenta. Kompleksowe uruchomienie systemu GPON w sieci TOYA zrealizowała firma VECTOR, która posiada unikatowe na rynku doświadczenie w zakresie technologii pasywnych sieci optycznych.

TOYA zapewnia dostęp do Telewizji (w tym autorskiej Telewizji Trzeciej Generacji), Internetu i Telefonii (stacjonarnie i mobilnie) dla 160 tysięcy abonentów własnych sieci w 8 miastach oraz dla 90 tysięcy abonentów sieci partnerskich (13 sieci partnerskich i 25 miast).

Telewizja 3G oferuje najnowocześniejsze na polskim rynku dekodery. Stworzone zostały na specjalne zamówienie TOYA, zgodnie z wizjonerskim pomysłem oddania użytkownikowi pełnej swobody wyboru oglądanych treści oraz ich źródła. Jako pierwsze i jedyne na rynku, wyposażone zostały w dostęp do telewizji linowej, ponad 30-tysięcznej biblioteki VOD, muzyki na życzenie (MOOD), kilkuset stacji radiowych, nagrywarki oraz użytecznych informacji z Internetu podanych w przystępnej formie.

W celu podniesienia jakości świadczonych usług oraz rozszerzenia ich pakietu o dodatkowe serwisy operator uruchomił w pełni światłowodową sieć FTTH (Fiber to the Home) przy wykorzystaniu technologii GPON.

„W odpowiedzi na rosnące potrzeby Klientów oraz wymagania, stawiane przez dynamicznie rozwijający się rynek, zdecydowaliśmy się wdrożyć rozwiązanie FTTH w oparciu o technologię GPON, która pozwala zaoferowanie abonentom oraz klientom
biznesowym bardzo wysokiej jakości usług przy zachowaniu ich bezkonkurencyjnej niezawodności” – powiedział Rafał Banaś, Dyrektor Działu IT w TOYA.

Uruchomienie systemu GPON w sieci TOYA, zrealizowane przez firmę VECTOR, obejmowało przygotowanie najbardziej optymalnego ekonomicznie projektu wdrożenia, dostarczenie nowoczesnych sprawdzonych rozwiązań GPON, instalację i konfigurację systemu oraz profesjonalne wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia. W rezultacie operator otrzymał nowoczesny system, dzięki któremu może oferować najnowsze, różnorodne i dochodowe usługi.
„Standard GPON to zupełnie nowy sposób budowy sieci i zarządzania usługami – powiedział Rafał Banaś. – Jest to inwestycja w przyszłość, która odpowiada na nasze potrzeby zarówno obecne, jak również te, które pojawiają się w niedalekiej perspektywie.”

Inni przeczytali także: