TVP rozwija MUX 3 w oparciu o rozwiązania VECTOR

TVP

 

Firma VECTOR wygrała przetarg i dostarczyła do TVP nową stację czołową do kompresji i multipleksacji programów telewizyjnych.

Rozwiązanie to umożliwia nadawanie przez operatora dwóch programów HD (TVP1 HD, TVP2 HD) i sześciu SD (TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TV Polonia, TVP Rozrywka i TVP Regionalne) w MUX-3 DVB-T. Stacja została wyposażona także w system zarządzania i urządzenia rezerwowe, zwiększające bezpieczeństwo emisji. Dzięki nowej platformie zwiększono liczbę tzw. slotów w MUX-3 z 8 do 10 przy zachowaniu dobrej subiektywnej jakości obrazu.

Uruchomiony przez VECTOR system zapewnił utrzymanie TVP wszystkich dotychczasowo nadawanych programów w DVB-T, pomimo konieczności opuszczenia przez nadawcę publicznego trzech z czterech slotów w MUX-1.

Wdrożenie firmy VECTOR zostało zrealizowane w oparciu o  nowoczesną platformę AVP4000 z unikatowym procesorem światowego dostawcy rozwiązań komunikacyjnych – firmy Ericsson. Jest to najnowszej generacji system kompresji i multipleksacji cyfrowych sygnałów telewizyjnych.

Inni przeczytali także: