VECTOR buduje sieć GPON w ASTA-NET

asta-netFirma ASTA-NET zdecydowała się na budowę gigabitowej pasywnej sieci optycznej
GPON, zapewniającej szerokie możliwości transmisji danych. Wielkopolski operator kablowy do realizacji projektu wybrał firmę VECTOR, która posiada unikatowe na rynku doświadczenie we wdrażaniu tej technologii.

Firma ASTA-NET, obecna na terenie województwa wielkopolskiego od 1989 roku,
świadczy usługi w zakresie telewizji kablowej, stałego, szerokopasmowego dostępu do Internetu, telewizji cyfrowej oraz telefonii stacjonarnej. Firma oferuje produkty na najwyższym poziomie w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, stale dostosowując je do rosnących potrzeb Klientów.

„Technologia GPON, dzięki zwiększeniu przepustowości sieci, pozwoli nam na wdrożenie do oferty nowych interaktywnych usług. W porównaniu do dotychczasowych technologii, sieć światłowodowa jest znacznie tańsza w eksploatacji, ponieważ nie są w niej wykorzystywane elementy aktywne. Podniesiona odporność na uszkodzenia i działania zewnętrzne pasywnej sieci optycznej przyczynia się do wzrostu jej niezawodności, co zagwarantuje nam świadczenie usług na najwyższym poziomie” – powiedział Pan Zbigniew Ryczek, Prezes Zarządu firmy ASTA-NET.

Budowę sieci światłowodowej, opartej na standardzie GPON, wielkopolski operator kablowy zdecydował się realizować we współpracy z firmą VECTOR.

VECTOR, wykorzystując rozwiązania HUAWEI, oferuje kompleksową współpracę w zakresie wdrożenia technologii GPON – od projektu, gwarantującego pełne dostosowanie możliwości systemu i jego parametrów do indywidualnych potrzeb Klienta, poprzez instalację i uruchomienie systemu do wsparcia technicznego podczas jego eksploatacji.

Inni przeczytali także: