VECTOR dystrybutorem rozwiązań FRITZ! w Polsce

AVM_logoAVM, niemiecki producent urządzeń sieciowych coraz mocniej angażuje się we współpracę z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi. Niezwykle ważnym etapem w realizowanej strategii działań jest podpisane właśnie porozumienie pomiędzy AVM a firmą VECTOR – największym polskim dystrybutorem rozwiązań telekomunikacyjnych dla operatorów kablowych w zakresie dystrybucji rozwiązań FRITZ!. Dzięki temu, za pośrednictwem firmy VECTOR operatorzy kablowi będą mogli kupić między innymi najnowszy router FRITZ!Box 6490 Cable.

Firma AVM z niemiecką dokładnością realizuje poszczególne etapy rozwoju swojej działalności w Polsce. Ten europejski lider w produkcji urządzeń sieciowych, który na początku 2013 roku ponownie pojawił się w Polsce, stale rozwija współpracę z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi i rozbudowuje sieć dystrybucji. Zawarta właśnie umowa z VECTOR, jest kolejnym punktem obranej strategii rozwoju sprzedaży marki FRITZ! na polskim rynku. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą VECTOR, największym i najbardziej doświadczonym polskim integratorem rozwiązań telekomunikacyjnych – operatorzy sieci kablowych będą mogli za pośrednictwem VECTOR zaopatrzyć się w najnowsze rozwiązania sieciowe FRITZ!.

Pierwszym produktem dostępnym w dystrybucji firmy VECTOR będzie najnowszy router FRITZ!Box 6490 Cable (EuroDOCSIS 3.0) opracowany specjalnie na potrzeby operatorów kablowych. Między innymi został on wyposażony w agregację kanałów 24 x 8, aby osiągnąć najwyższą prędkość połączeń kablowych. Model ten posiada także bezprzewodowy standard WLAN AC z prędkością do 1300 Mbit/s w paśmie 5 GHz oraz standard WLAN N z transferem do 450 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. FRITZ!Box 6490 Cable posiada rozbudowane polskie menu, a smartfonom i tabletom zapewnia dostęp do kanałów telewizji kablowej bezpośrednio przez WLAN/IP. Oprócz tego routera w ofercie firmy VECTOR dostępne będą także inne urządzenia sieciowe FRITZ!: repeatery sygnału, adaptery powerline czy inteligentne gniazdka, aby współpracujący z nami operatorzy mogli zaoferować swoim klientom kompleksowe i konkurencyjne rozwiązania” – opowiada Klaus von Kries, Area Sales Manager w firmie AVM.

„Terminale abonenckie firmy AVM są unikatowym rozwiązaniem o niespotykanie bogatej ofercie dodatkowych funkcjonalności. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę terminali DOCSIS o rozwiązania FRITZ!. Posiadając tak rozbudowane portfolio, jesteśmy w stanie efektywnie wspierać rozwój biznesu polskich operatorów. FRITZ!Box 6490 Cable firmy AVM to produkt klasy premium, oferujący możliwość wzbogacenia oferty usługowej operatorów kablowych, jaką kierują oni do swoich abonentów. Jestem przekonany, iż znajdzie on swoich fanów zarówno wśród operatorów, jak i abonentów końcowych” – mówi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w VECTOR.

AVM chcąc zapewnić operatorom telekomunikacyjnym dogodne warunki do rozwoju ich oferty, dostarcza także polskojęzyczne wsparcie techniczne, a wszystkie premierowe produkty FRITZ! wprowadzane na polski rynek wyposażone są w szczegółowe polskie menu.

Więcej informacji na temat rozwiązań FRITZ! dostępnych jest na: http://pl.avm.de/

 

O AVM

AVM oferuje szeroki wachlarz produktów do połączeń szerokopasmowych i inteligentnej sieci domowej. Ze swoją linią produktów FRITZ! dla połączeń kablowych, ADSL, LTE, WLAN, DECT oraz powerline, firma AVM jest wiodącym w Niemczech i Europie producentem szerokopasmowych urządzeń i produktów do sterowania inteligentnym domem. W Niemczech FRITZ!Box jest najbardziej znaną marką routerów bezprzewodowych. W roku 2014 AVM zatrudniała 500 pracowników, a jej obrót wyniósł 340 milionów Euro.

Założona w Berlinie w 1986 roku firma, od samego początku skupiła się na rozwijaniu bezpiecznych i innowacyjnych produktów dla szerokopasmowych połączeń. Marka FRITZ! kojarzy się z szybkim internetem, rozbudowaną siecią domową i wygodną telefonią. Miliony zadowolonych klientów i setki otrzymywanych nagród potwierdzają zaangażowanie AVM w zapewnienie najwyższej jakości produktów FRITZ! oraz najlepszej obsługi swoich klientów.

 

Inni przeczytali także: