VECTOR informuje o sprzedaży ARRIS C4 CMTS do operatora w Danii – Canal Digital

W ubiegłym miesiącu Canal Digital, wiodący dostawca cyfrowych kanałów TV i usług IP w Skandynawii, wybrał z oferty firmy VECTOR kontroler modemów kablowych ARRIS C4 CMTS do modernizacji sieci.

Dzięki zapewnieniu niezawodności telekomunikacyjnej 99,999%, kontrolery kablowe ARRIS C4 CMTS zostały wybrane do świadczenia usług szybkiego dostępu do Internetu oraz w głównej mierze usług telefonii VoIP w mieście rodzinnym Hansa Christiana Andersena, Odense w Danii.

Dostawcą i integratorem całości rozwiązania jest firma VECTOR zapewniając dzięki swojemu doświadczeniu najwyższy poziom usług instalacyjnych i operacyjnych.

“Szybkość pracy wire-speed i klasa telekomunikacyjna (99,999%) urządzenia były decydujące przy wyborze kontrolera CMTS użytego do poprawy możliwośći naszej sieci” powiedział Kim Esben Jorgensen IT Manager w Canal Digital Denmark. “Wdrożenie C4 umożliwi nam dostarczanie wysokiej jakości usług głosowych I transmisji danych, a w przyszłości oferowanie przepływności ponad 100Mb/s do abonenta”.

W przyszłości Canal Digital planuje bazując na platformie ARRIS C4 CMTS oraz modemach kablowych Touchstone™ WBM wdrożyć usługę Wideband DOCSIS w oparciu o technologię ARRIS FlexPath™ oferując swoim klientom ultra szybki dostęp do Internetu z prędkościami sięgającymi 100+ Mbps.

Canal Digital został założony w Marcu 1997r. jako spółka joint venture francuskiej płatnej telewizji CANAL+ i norweskiego narodowego operatora telekomunikacyjnego Telenor. Od 2003 roku Canal Digital jest w 100% własnością Telenor. Canal Digital jest rynkowym liderem z zakresie świadczenia usług telewizji satelitarnej i kablowej na rynku skandynawskim. Ponad 2,9 miliona gospodarstw domowych i innych jednostek jest abonentami Canal Digital.

Inni przeczytali także: