VECTOR Liderem Polskiego Biznesu

LIDER POLSKIEGO BIZNESUW XI edycji konkursu Business Centre Club firma VECTOR zdobyła główną nagrodę – Złotą Statuetkę i otrzymała tytuł Lidera Polskiego Biznesu. VECTOR jest jedną z nielicznych firm w branży telekomunikacyjnej, która otrzymała tę prestiżową nagrodę i trzecim laureatem w województwie pomorskim w całej historii konkursu.

Firma VECTOR znalazła się gronie 12 tegorocznych laureatów. Złote Statuetki w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa odebrali także: Kreistel Technika Budowlana, Liberty Poland, Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne „Astwa”, Zakład Produkcji i Handlu „Ferro”. A w kategorii duże firmy: J.W. Construction, Kolporter, PKO BP, „Toruń – Pacific”, Union-Vis oraz OLIMPIA. Do nagrody nominowano łącznie 36 firm w obu kategoriach. Podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu przedsiębiorcy uhonorowali także reżysera Andrzeja Wajdę i szefową Polskiej Akcji Humanitarnej Janinę Ochojską

W uzasadnieniu nagrody dla Firmy, Jury Konkursu podkreśliło konsekwentny, ekspansywny rozwój przedsiębiorstwa oparty na nowoczesnych systemach zarządzania, wdrażanie własnej myśli technicznej oraz za doskonały i zintegrowany zespół zajmujący wysoką pozycję w rodzimej branży nowoczesnych technologii elektronicznych i telekomunikacyjnych.

Tytuł „Lider Polskiego Biznesu”, przyznawany przez Business Centre Club, wyróżnia tych przedsiębiorców, którzy uzyskując doskonałe wyniki finansowe, w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, lecz także zasadami etyki biznesu i wrażliwością społeczną. Laureatów konkursu cechuje również  zaangażowanie w sprawy gospodarcze kraju.

Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom od 1991 roku. Ocenie jury poddawany jest rozwój firmy, jej pozycja na rynku, dotychczasowe osiągnięcia, jakość i nowoczesność produktów, jak również stosunek do środowiska naturalnego (np.: nakłady na inwestycje proekologiczne, zmniejszenie zanieczyszczeń, wykorzystywanie surowców wtórnych) oraz współpraca przedsiębiorcy z lokalną społecznością i zaangażowanie w działalność charytatywną.

Firma VECTOR i jej produkty są zdobywcami wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. Bursztynowego Lidera Gdańskiej Loży BCC za zasługi dla przedsiębiorczości, Medalu Europejskiego dla szerokopasmowych wzmacniaczy dystrybucyjnych serii BETA za wysoki europejski standard produktu oraz wyróżnienia za innowacyjny projekt i zastosowanie unikalnych rozwiązań dla rodziny urządzeń GAMMA w trzeciej edycji konkursu o „LAUR INFOTELA”.

Inni przeczytali także: